У Хмельницькому «Марш порожніх гаманців» ледве не завершився бійкою між підприємцями та прихильниками партії влади. Тисячі мітингувальників стримала міліція.

16 листопада 2010 року під час Податкового майдану в Хмельницькому зламали двері в облдержадміністрацію. Минув рік і… на майдані знову спекотно! Цього разу двері не ламали, а ось руками махали та й яйцями кидалися, – повідомляє газета “Є”.

Ще до початку мітингу підприємців відчувалося, що без провокацій не обійдеться. Адже заявку на проведення зборів на майдані подали й представники Партії регіонів. Вони збиралися на майдан біля театру Старицького. Підприємці ж збиралися на ринку. О 12.30 зі Львівського шосе колонна з понад тисячі людей вирушила на головну площу Хмельниччини. Учасники «Маршу порожніх гаманців» скандували: «Уряд у відставку», «Президента у відставку», «Вето на «спрощенку», «Разом нас багато» тощо. А в цей час приблизно півтисячі підприємців вже заняли стратегічну позицію на майдані – біля скульптури «Вірі. Надії. Любові». Коли ж колонна з базару приєдналася до тих, хто вже був на майдані, виникла перша сутичка – між підприємцями. Виступити хотіла Надія Кнець, голова профспілки захисту підприємців Хмельницького, але в неї видерли мікрофон. І почали звинувачувати в тому, що під час Податкового майдану вона зібрала з підприємців гроші, за які купила звукову апаратуру. «А тепер це все привласнила собі», – заявила Галина Кулик, голова громадської організації «Підприємці Поділля». Посварилися, поштовхалися та продовжили мітинг.

А приблизно о 13.30 на горизонті з’явилися прапори Партії регіонів. Їх учасники підприємницького мітингу зустріли вигуками «Ганьба». Приблизно півтисячі «регіоналів» намагалися ближче підійти до «Віри. Надії. Любові», однак між ними та підприємцями з’явився кордон міліції. Одні кричали: «Банду геть», «Ганьба», а інші – «Янукович – наш президент», «Ядуха – наш губернатор», «Будуємо Хмельниччину разом». Між учасниками «зустрічі» виникали конфлікти, які, якби не правоохоронці, могли б перерости у бійку. На запитання: «Чому Партія регіонів прийшла на майдан?», заступник голови обласного осередку Партії регіонів Михайло Войтюк відповів: «Ми не хочемо, щоб хтось ганьбив центральну владу та місцеву. Вони роблять все для покращення нашого життя».

Однак сутичок уникнути не вдалося. Коли прихильники влади вирішили прорватися флангом до центрального входу облдержадміністрації, почалася штовханина, дехто з «регіоналів» пустив у хід вудочки, на яких кріпилися партійні прапори, а підприємці – знімали біло-блакитні прапори та відходили назад до своїх. Врешті-решт конфлікт залагодили і «регіоналам» дали пройти до дверей ОДА, де вже стояли мікрофони та колонки. І, склалося враження, дійшли не всі. Якщо спочатку прихильників провладної партії було приблизно 500, то під стінами облдержадміністрації було вдвічі менше. Підприємці ж, як і до цього, були поділені на декілька таборів: одні слухали виступаючих на мітингу, інші тримали оборону, а хтось продовжував сперечатися з опонентами. В хід навіть пішли яйця, які летіли в бік людей з прапорами Партії регіонів. Дісталося й голові ОДА Василю Ядусі, який вийшов до людей. Замастили пальто. Він почав переконувати підприємців, що влада нині робить все можливе, щоб у майбутньому було краще жити. «Ці реформи потрібно пережити, – заявив Василь Степанович. – А вас просто хтось використовує!» Хто саме – голова ОДА не назвав. Натомість, про це говорили ще до його виходу з адміністрації. Прихильники влади звинуватили в «усіх гріхах» партію «Свобода», яка не була організатором «Маршу порожніх гаманців», та народного депутата Наталію Королевську, яка сьогодні перебувала з візитом у Хмельницькому. Для Королевської кричали: «Наташо, поверни шахтарям гроші» та «Наталю – до Юлі», а «свободівцям», які, як і прихильники «Фронту змін» були на майдані без партійної символіки, – «Фашизм не пройде»…

Коли ж Василь Ядуха «дав команду» людям із прапорами Партії регіонів розійтися, щоб підприємці «спокійно мітингували», ті дослухалися до прохання керівника області. Щоправда, хтось у мікрофон почав вигукувати: «Сабій (голова обласної організації ВО «Свобода» – прим.авт.), позбирай свої яйця. Поділися з Королевською». Ну, а учасники «Маршу порожніх гаманців» завершили свій мітинг, прийнявши вимоги: всіх у відставку, скасувати пенсійну реформу, припинити політичні репресії, земельну реформу – на референдум, зупинити дії податкового кодексу та прийняти закон про громадський контроль.