Вже невдовзі за гарячу воду та централізоване теплопостачання платитимемо більше. Тарифи переглянула Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Тарифи на воду хочуть піднятиВ «Тернопільміськтеплокомуненерго» пояснюють: причина подорожчання – у зростанні вартості електроенергії та газу.

«В структурі тарифів «до» і «після» зростання ціни газу відбулося в 2,3 раз, і зростання витрат на електричну енергію – на 34 %. Тобто, виключно за рахунок цих складових відбулося зростання тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», – розповів заступник директора з економіки КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Володимир Онишків.

Отож, вартість гарячої води зросте з 15 травня. Нові тарифи, розповідають в комунальному підприємстві, вищі від попередніх майже на 70 відсотків.

«Перший тариф – це за умови підключення рушникосушки до системи гарячого водопостачання, він був 21 гривня 87 копійок. І стає 37 гривень 4 копійки. Другий тариф на гарячу воду, коли рушникосушка підключена до системи централізованого опалення, тариф був 20 гривень 34 копійки за кубометр, і став 34 гривні 28 копійок», – пояснює Володимир Онишків.

Приблизно на 83 відсотки зросте в новому опалювальному сезоні тариф на централізоване теплопостачання.

«Він останній сезон в нас вже був сезонним. Тобто, він діяв з дати початку до дати закінчення опалювального сезону і складав 8 гривень 12 копійок за квадратний метр. Зараз Комісія надалі продовжила сезонний тариф. Тариф став 14 гривень 88 копійок за квадратний метр опалюваної площі при оплаті під час опалювального сезону», – повідомив чиновник.

Відтак, якщо раніше обігріти, до приклад, двокімнатну квартиру у 48 квадратних метрів обходилось приблизно в 390 гривень на місяць, то в майбутньому коштуватиме майже 715.

Джерело: ІНТБ