Працівники ДАІ контролюють, чи правильно у Тернополі переходять дороги. Це акція «Пішохід», розпочали яку через велику кількість ДТП, частина яких – з вини пішоходів.

Дітей збили на пішохідному переході«Майже чверть жителів Тернополя переходить дороги не за правилами», – такий висновок зробили працівники ДАІ.

Поки що пішоходів лише попереджали, але далі штрафуватимуть. Можливо, таким чином міліція хоче відірватися на пішоходах, замість того, щоб карати водіїв.

«Пішоходи Тернополя необережні, порушують правила, хоча й розуміють, що це небезпечно. От нещодавно на вулиці Тарнавського стався наїзд на пішохода, кілька днів тому був аналогічний випадок на вулиці Злуки. А цього могло б не статися, якби пішоходи були більш обережні», – каже начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області Василь Барановський.

А у пішоходів своя правда. Кажуть, що переходити на зебрі теж буває небезпечно. Оскільки є водії, які не зупиняються і навіть не пригальмовують.

«Я дивлюся, чи немає машин, якщо немає, то біжу, навіть, якщо це не пішохідний перехід. Буває, що на світлофорі не зупиняються, тому немає сенсу йти до пішохідного переходу», – каже тернополянка Наталя.

Чимало водіїв перевищують швидкість у населених пунктах, так, інспектори стягнули з водія понад 200 гривень штрафу за те, що по Тернополю він їхав зі швидкістю 87 кілометрів за годину. Завершать тиждень безпеки дорожнього руху операцією «П’яний водій – злочинець» – перевірятимуть чи не сідають за кермо люди у нетверезому стані.