Завтра у всіх вищих навчальних закладах міста розпочинаються заняття. Щоправда не всі студенти, які вирішили здобувати освіту у Тернополі, 1 вересня завітають до своїх аудиторій.  Адже для іноземних абітурієнтів тільки стартувала вступна кампанія.

.

– Згідно із постановою №1358 заїзд іноземних громадян для отримання освіти здійснюється до 15 листопада кожного року. Це викликано тим, що в деяких країнах навчальний рік закінчується, приміром, у липні чи серпні. По закінченню їм ще потрібен час, щоб оформити всі документи, отримати візу, тому заїзд на територію України триває до 15 листопада, пояснив декан факультету по роботі з іноземними студентами тернопільського національного технічного університету Богдан Ковалюк.

Щоправда іноземці стануть першокурсниками не одразу після отримання в’їзних документів.

– Для зарахування в університет на українську мову навчання ми приймаємо людей, які закінчили підготовче відділення. Тобто, отримали сертифікат про завершення підготовчого відділення, де вони вивчають українську чи російську мову в об’ємі 720 годин на рік і основні базові предмети. Якщо вони мають таке свідоцтво, то пройшовши співбесіду з математики, ми їх рекомендуємо на навчання, додав Богдан Ковалюк.

Але є й інший спосіб стати студентом.

– Для того, щоб стати студентом першого курсу з англомовним навчанням, потенційний абітурієнт, по-перше, повинен отримати запрошення для навчання в Україну. Для цього він звертається безпосередньо в університет. Ми розглядаємо документи про освіту в його країні, документи про народження, паспортні дані. При позитивному рішенні, надсилаємо йому запрошення на навчання. Після цього він отримує візу. При цьому ж легалізує свої документи про освіту, про народження, про стан здоров’я, і з цими документами приїжджає в Україну, – зауважив Богдан Ковалюк. Проте незважаючи на те, що іноземні студенти розпочинають навчання у середині листопада, закінчують вони його разом з усіма. Оскільки під час навчального процесу їм збільшується кількість учбових годин, в межах норми, та зменшується тривалість канікул.