Стаття «За Збручем» «Головний стадіон області перед відкриттям: гора народила мишу» змусила міських чиновників попрацювати зі ЗМІ. Для цього провели прес-конференцію, присвяченій відкриттю стадіону.

Заступник Надала Леонід Бицюра почав з докомуністичних часів, повідавши, що перша згадка про тернопільський стадіон датується 1909 роком. Востаннє капітальний ремонт на спортивній арені відбувався у 1984 році.

– Звісна річ, що є дуже багато претензій до самої форми реконструкції. Але тут вже треба посилатися на тих проектантів і архітекторів, котрі запланували саме таку форму. Наше завдання було – це влаштування нормальних умов для проведення матчів – повідомив Леонід Бицюра. Отже винних у тому, що стадіон покрили бляхою для парканів знайдено! Це проектанти і архітектори. Тоді куди дивилися чиновники, які таку “красу” затверджували?

Директор міського стадіону Ярослав Колісник окремо зупинився на деталях самої реконструкції. На сьогоднішній день, за його словами, роботи фактично завершені. Зокрема, закінчується фарбування фасаду і проводяться заключні роботи всередині чаші стадіону.

– На завершенні виготовлення вказівників секторів, вказівників входів-виходів на стадіон. Вони будуть досить такої оригінальної форми. Текст буде викладений двома мовами – українською та англійською. Місця для інвалідів і інші вказівники, які вимагає від нас Федерація футболу України, – розповів Ярослав Колісник.

Чиновник запевнив, що комісія з ФФУ, яка перевіряла стадіон, дійшла висновку, що спортивна арена у Тернополі відповідає вимогам проведення матчів не тільки другої, а й першої ліг. А в “рожевих мріях” навіть проведення у нас матчів за участю молодіжної команди збірної України.

Загалом ж реконструкція тернопільського стадіону розпочалась у 2009 році з капітального ремонту підтрибунних приміщень. Коли дійшла черга дахового накриття, то першочергово планували зробити сучасний висячий дах.

– Коли почали рахувати вартість висячого даху з легких матеріалів – ціна реконструкції одразу збільшувалась у кілька разів. А коли прорахували, щоб дах був висячий, але з матеріалів, з яких зроблений він сьогодні, враховуючи саму будівлю, яка вже роками експлуатується, цей дах просто би склав стадіон у коробку. І він би, як карточний будинок, розвалився. Тому сьогодні говорити про те, чи так зробили, чи не так – це питання досить дискусійне, – оправдовується директор стадіону.

Загалом на реконструкцію спортивної арени вже витрачено понад 16,5 мільйонів гривень. За ці кошти встановили табло, пластмасові стільці, бляшаний дах, поремонтували фасад стадіону, зробили опалення та ремонт у офісах під трибунами.

Наслідки реконтрукції тернополяни побачать вже сьогодні, коли влада помпезно відкриватиме стадіон без нормальних туалетів.

Статті на тему: