Мешканці обласного центру минулої п’ятниці взяли участь у масовому та одночасному запуску, рекордної для нашого міста, кількості нічних ліхтариків. Акція відбулась 23 вересня, у Всесвітній день серця. Дійство проходило біля центрального причалу озера, – повідомляє ІНТБ.

.

Відпустити у небо вогняні кульки прийшло чимало закоханих пар. Молоді люди вірять, що це стане символом їх вірності та міцності почуттів.

Традиція запуску ліхтариків прийшла до нас із Китаю. Там це роблять вже близько 2 тисяч років. У Європі вперше вогняну кульку відпустили у Берліні. Саме німці й «заразили» весь Західний світ ліхтарикоманією. Українці також полюбляють такі яскраві небесні видовища. Здебільшого запускають кулі на весілля, хрестини, Новий рік та День народження.

Ліхтарик виготовляють із рисового паперу, який попередньо вимочують у спеціальній речовині, що не дозволяє паперу спалахувати при контакті з вогнем. Обруч-основа – з бамбуку, а паливо – з пальмового воску. Ця конструкція повністю екологічно чиста. Коштує вогняна куля від 30 до 50 гривень. Під час запуску ліхтариків прийнято загадувати бажання. Зазвичай їх наносять на поверхню маркером. У Японії прийнято прикріпляти до небесної кульки дрібну купюру, яка, за віруваннями, має забезпечити фінансову стабільність. Кожен запускав ліхтарик зі своїми найзаповітнішими бажаннями. Загалом у Тернополі запустили близько 150 ліхтариків.