Резонну пропозицію в коментарі до статті про плани команди Надала забудувати адмінспорудами парк імені Шевченка подав читач “За Збручем” Степан.

Для співпраці міських чиновників і тернополян головним є не приміщення, а взаємне бажання співпрацювати.

Для цього потрібно небагато:

1) віри в тернополян, що міські чиновники (в доброму розумінні) працюють для міста, для людей, для тих, хто тут проживає, і тепер, і буде жити в майбутньому; така віра може грунтуватись на справах міської влади, які підтвердили б бажання міської влади зберегти місто (один з прикладів, що влада має інші наміри – очікувана забудова площі коло економічного університету, спорудження там розважального комплексу);

2) бажання міської влади, міських чиновників чути про проблеми міста і бачити, але не через наповнення власної кишені, все рівно всього не з”їсте і у вічність із собою не заберете; кваліфіковані дії міських чиновників в інтересах тернополян. Якщо цього не буде, хоч який палац збудуйте, а отримаєте Вавилонську вежу.

Щодо рекомендацій іноземних фахівців – то їм просто давати нам рекомендації: що для них наші парки, сквери, наші вулиці, наші ріки. Від них далеко… Нехай би вони спробували побудувати що-небудь в любому з парків Берліна, Дрездена чи Праги або Брюсселя! Навіть не думають про таке.

І останнє, якщо міська влада так хоче мати таку поважну споруду і в центрі міста – то доведіть до толку недобудовану обласну бібліотеку, все рівно наша галицька ментальність (“а нашо читати, і так всьо знаєм”) все далі віддаляє молодь (а за ними майбутнє) від читання друкованих видань. То ж переспективи бібліотеки дуже непевні. А “Ратушу” там зробити запросто, і приміщень достатньо, і можна обладнати всередині великий засклений зал для різних великих заходів, конструкція дозволяє це зробити. І будете мати місце для співпраці з тернополянами, і парк Шевченка збережеться.

Читайте на цю тему: