На Тернопільщині засудили двох учасників терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”.

терорист, сепаратист, ДНРПро це у понеділок інформує прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Зазначається, що прокуратура Тернопільської області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно двох жителів міста Тернополя, обвинувачених у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб для вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу.

У суді довели, що тернополяни, перебуваючи у Російській Федерації, познайомились із керівниками терористичної організації “ДНР” та на виконання їхніх завдань вербували найманців для вчинення терористичних актів на території України на боці терористичних організацій.

Упродовж травня-липня 2014 року обвинувачені вербували українців, яким обіцяли платити 1 тисячу доларів США за терористичну діяльність, страховку в сумі 20 тис дол США у випадку смерті та гарантували додаткову грошову винагороду за вбивство військовослужбовців та знищення військової техніки Збройних Сил України.

Вони також інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, направляли їх через територію Білорусі у спеціальний табір в місті Ростові-на-Дону для бойової підготовки та участі у терористичній діяльності в нашій державі, організували і проводили збір грошових коштів, військового спорядження, засобів зв’язку, медикаментів, продуктів харчування та забезпечували їх доставку учасникам терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР”.

Крім того, вони розпалювали сепаратистські настрої серед населення різних регіонів України через соціальні мережі, а також організовували мітинги проти дій органів державної влади у різних містах України, зазначають у прокуратурі.

Вироком суду обвинувачених визнали винними у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних з сепаратизмом та тероризмом та засудили одного з них до 14 років, а іншого – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна кожного.