Посміхніться! Вас знімає прихована спецкамера! Тепер водії Тернопільщини посміхатимуться частіше. Спершу своєю посмішкою працівників ДАІ потішать автомобілісти, які курсують у напрямку Чернівців, адже 6 квітня на стаціонарному посту Державтоінспекції у Чорткові запрацювала система «Рубіж». Завдання даного комплексу – зчитувати та реєструвати всі номерні знаки й автомобілі в автоматичному режимі. Це перший із трьох постів, на якому встановлено сучасне обладнання. На черзі пости у Зборові та Підволочиську, – повідомляє “Номер один”.

Головне завдання системи «Рубіж» – розпізнавати номерні знаки автомобілів, які проїжджають повз радари системи, і виявляти з потоку машин авто з “чорного списку”. Система дає змогу у разі виникнення дорожньо-транспортної пригоди простежити, які автомобілі у цей час проїжджали на даній ділянці дороги.

– Основою системи “Рубіж” є відеокамери, що фіксують увесь потік транспорту. Вони встановлені за 1-2 км перед постом ДАІ. При цьому одна камера захоплює відразу дві смуги руху. А зображення з цих камер безперервно передається по радіоканалу на пост ДАІ, де обробляється, зберігається в пам’яті комп’ютера й виводиться на екран монітора. Вся інформація з камер спостереження передається й у центральну базу даних УДАІ МВС України. За наявності такої інформації згодом значно простіше відстежити маршрут переміщення того чи іншого автомобіля. Техніка фіксуватиме, які автомобілі протягом визначеного часу проїжджали у місці встановлення обладнання. Таким чином можна буде відслідковувати траєкторію руху водія. Такі пристрої планують встановити з метою розкриття випадків незаконного заволодіння транспортними засобами, втечі з місця ДТП тощо, – повідомив начальник сектору зв’язків з громадськістю УДАІ у Тернопільській області Микола Лецкалюк.

Дана система пов’язана з автоматичними пошуковими системами країн СНД та Євросоюзу. При ідентифікації номерного знака автомобіля, який знаходиться в розшуку, система подає сигнал працівнику ДАІ, який несе службу. Крім того, є ряд транспортних засобів, на які накладено арешти державною виконавчою службою. Це, як правило, боржники, на майно яких накладено арешт до погашення боргу. Затримані автомобілі знаходитимуться на

арештмайданчиках, розташованих поблизу постів. Система може зчитувати як українські номерні знаки, так і російські, білоруські і номерні знаки країн Європи

Наразі, «Рубіж» у Чорткові – перший в області. Аналогічні системи планують встановити на стаціонарних постах у Підволочиську та Зборові. Таким чином Державтоінспекція контролюватиме рух на центральних дорогах області та «під’їзди» в обласний центр з усіх сторін: Львова, Хмельницького та Чернівців. Крім того, додатково будуть встановлені камери спостереження. Їх кількості у ДАІ не називають, мовляв, зараз відповідні розрахунки проводять спеціалісти Державтоінспекції.

– В області значно зменшилась кількість працівників ДАІ. Частину кадрів переведено у районні підрозділи. Відтак шляхом кадрової оптимізації з 340 працівників в області залишилось усього 136, – стверджує Микола Лецкалюк. – Тепер система значно полегшить роботу працівників ДАІ.

У скільки обійдеться така система Тернопільщині, у ДАІ не повідомляють, однак не приховують, що система є дороговартісною.

За інформацією «Вісника державних закупівель», управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Тернопільській області 22 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Оллі Транс» на закупівлю трьох систем комплексу «Відеоконтроль-Рубіж» за 973 тис грн. Вартість однієї системи склала приблизно 324 тис. грн. Плюс витрати на монтаж обладнання на укомплектування системи…