Реальний стан речей в Тернопільській області вивчав перші 100 днів перебування на посаді голова облдержадміністрації Олег Сиротюк. Про це він розповів представникам ЗМІ під час прес-конференції 16 червня.

Сиротюк, Бицюра, ЧашкаРозпочавши свій виступ, Олег Сиротюк детально зупинився на питанні безпеки та підтримки правопорядку в області. Адже на сьогодні воно залишається одним з найголовніших. Також зазначив, що вдалося уникнути ексцесів 28 квітня та 8-9 травня, на належному рівні, без втручання адмінресурсу, провести президентські вибори. Триває робота із формування батальйону територіальної оборони і забезпечення його матеріально-технічними засобами. Зокрема, в обласному бюджеті на ці цілі виділено мільйон гривень. Ще понад 600 тисяч гривень для потреб батальйону надійшло через рахунок Червоно Христа.

Обійнявши посаду керівника області, взявся Олег Сиротюк також за посилення боротьби з корупцією.

– Це ключова проблема не тільки на рівні області, а й на рівні держави, – зазначив посадовець. – Багато проблем в регіоні не вирішуються через корупційну складову. Якщо б у сфері економіки та інвестицій була інша політика на місцях, ніж ми маємо зараз, то й економічну ситуацію ми б мали іншу. Наведу тільки один яскравий приклад. Одне з найбільших підприємств, розташоване в Тернопільському районі, яке ефективно працює, два роки не могло отримати 12 сотих землі для розширення виробництва. Необхідну земельну ділянку вони знайшли у Чернівецькій області. Таким чином наша область втратила 200 мільйонів гривень податку. Питання виділення необхідної земельної ділянки для розширення цього виробництва в нашій області ми вирішили за два тижні.

Детально проаналізували в адміністрації також ситуацію в економічній, будівельній, екологічній галузях, надрокористуванні. Із 342 родовищ, які працюють в області, тільки 100 мають ліцензію та дозвіл на користування надрами. В області є п’ять інстанцій, які здійснюють нагляд за надрокористуванням. І у кожної з них був свій перелік підприємств, які працюють в нашому регіоні. Не приділяли уваги цій проблемі й керівники місцевих органів самоврядування. Вивчаючи її, в адміністрації створили реєстр кар’єрів та родовищ, якого раніше не існувало. А тим, хто працює нелегально дали час, щоб легалізувати свою діяльність.

Ще одне болюче питання, яке десятиліттями не вирішується – довгобуди. Вперше за 23 роки в області визначили кількість незавершених об’єктів будівництва. Їх виявилося понад 400.

– Кожен з цих об’єктів ми пропрацювали, і внесли у відповідну таблицю, – розповів Леонід Бицюра, заступник голови ОДА. – З’ясувалося, що 55 з них перебувають на подвійному балансі, що заборонено законодавчо. Є об’єкти, на які з 1997 року не відвідував жоден чиновник, є розкрадені. Є такі, які уже не мають перспектив на добудову, а є й ті, які будемо спільно з місцевими громадами завершувати. Щодо обласного архіву та бібліотеки, то шукатимемо нові підходи їхнього завершення, які не передбачають великих фінансових навантажень.

Подібні аудити різних галузей, за словами Олега Сиротюка, необхідні для того, щоб мати об’єктивну оцінку проблеми та приймати правильні управлінські рішення. З часом в адміністрації проаналізують й інші сфери життєдіяльності області.

Ольга Трач

Фото автора