Майже 50 років зможе розпоряджатися міською землею комунальне підприємство “Тернопільбудінвестзамовник”. Депутати навіть дозволили цю землю віддавати комусь іншому. Кореспонденти “20 хвилин” з’ясували, що цим комунальникам із землею щастить – за останні три роки депутати їм надали близько 25 гектарів.

“Надати комунальному підприємству фірмі “Тернопільбудінвестзамовник” в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 11,63 гектара, з правом передачі її в суборенду…” – таке рішення прийняли депутати Тернопільської міської ради наприкінці минулого року.

Земельна ділянка розташована в межах міста біля автодороги Львів-Умань-Краковець.

Частина тернополян, які встигли ознайомитись із рішенням депутатів, – шоковані. Люди переконані, що це – чи не найбільший дерибан землі за останні роки. Причини так думати – величезна площа ділянки, а також можливість передавати землю в суборенду. Тобто не депутати визначатимуть, кому й для чого давати ділянки, а комунальне підприємство “Тернопільбудінвестзамовник”.

– Іноді переглядаю рішення наших депутатів, – пише на сайті читач із ніком Сергій Сташків. – Одним з останніх був шокований. Дали 12 гектарів комунальній конторі на майже 50 років. Вдумайтесь: 12 гектарів нашої з вами землі, і на 50 років. Як на мене, то є дерибан. А підтвердженням думки є дозвіл передавати в суборенду. Зі сторони все, звісно, виглядає, як впорядкування і добра справа. Але долю гектарів вирішуватиме вже не сесія, а комунальне підприємство. Без галасу. Дадуть дядям, ті дяді за копійки забудують, а потім приватизують.

На яких умовах комунальне підприємство орендує землю і для яких цілей віддаватиме гектари в суборенду, наразі невідомо. У міськраді стверджують, що надати копію угоди оренди не можуть, бо її ще не уклали. Мовляв, нормативно-грошову оцінку земельної ділянки не провели.

– Розмір плати за суборенду, за законом, не перевищує розміру сплати за оренду, – коментує київський юрист Богдан Глядик.

Тобто якщо міські депутати по доброті душевній для свого ж комунального підприємства встановлять копійчану плату, то і суборендарі, які звернуться до міського підприємства за ділянкою, платитимуть мізер.

Редакція звернулась з інформаційним запитом до міського голови з прямим запитанням: “Сергію Віталійовичу, чи не вбачаєте ви загрози для комунальної землі (в плані її збереження з подальшою можливістю продажу, оренди чи виділення тернополянам) у тому, що КП “Тернопільбудінвестзамовник” отримало право передавати землю в суборенду?”

Відповів не міський голова, а його заступниця з питань діяльності виконавчих органів Вікторія Остапчук.

“Загрози для комунальної землі у зв’язку з наданням права на передачу в суборенду немає по причині освоєння земельної ділянки КП фірмою “Тернопільбудінвестзамовник” та понесенням значних витрат щодо облаштування даної території”, – відповіла листом посадовець.

“Якщо здається, хреститись треба”

Іншої думки деякі депутати міської ради, які намагалися переконати колег у день голосування, ще 20 грудня, і намагались вплинути й на міського голову.

– Мені здається, ми якоюсь мірою підміняємо поняття міської ради, як такої, і даємо право “Тернопільбудінвестзамовнику” самовільно визначати долю цієї ділянки, – сказав депутат Тарас Юрик.

Міський голова вступати в діалог, вочевидь, не хотів.

– Якщо здається, хреститись треба, кажуть у народі, – сказав Сергій Надал.

Але на цьому конфлікт не вичерпався.

– Можливо, пора, Сергію Віталійовичу, пояснити жителям міста, за яким принципом роздають ці всі ділянки? За яким принципом одні мають можливість отримати, а інші – ні, – зауважив пан Юрик.

Проте більшість у міській раді – за ВО “Свобода”. А під час голосувань свободівці майже завжди одностайні. Тож своїм „за” ділянку площею 12 гектарів та право її передавати комунальникам таки надали, – пише “20 хвилин“.