.

Ігорчика поховали 5 червня. На похорон зійшлося все село, – розповідає працівниця сільради села Хмелівки Теребовлянського району пані Галина. – Цього жвавого білявого хлопчика всі тут знали, адже він часто приїздив у село до прабабусі. 

.

Восьмирічний тернополянин загинув під час нещасного випадку у тому ж селі.

– Хлопчик бавився разом із місцевими дітьми, – розповідає пані Галина (прізвища просила не називати — прим. ред). Тим часом один місцевий житель возив глину причепом, який прикріпив до буса. Діти вирішили покататися на цьому причепі. Ігорчик хотів застрибнути туди, але зірвався й упав під колеса. Дитина від отриманих травм загинула на місці.

Цей хлопчик разом із мамою, старшою сестричкою, бабусею та дідусем жив у Тернополі. Його тато – на заробітках у Британії, продовжує працівниця сільради. На літні канікули школяр приїхав у село до прабабусі. У день, коли сталася з біда, у селі були і його мама з сестричкою.

– Тут не скажеш, що хлопчика не вгледіли, – каже пані Галина. – Це вже не маленька дитина, за якою треба крок у крок ходити. Очевидно, таке мало статися…

У Хмелівці і дорослі, і діти дуже сумують через смерть Ігорчика. Батьки ще раз застерегли дітей бути обережними, адже в селі часто трапляється, що неповнолітні біжать за підводами чи причепами, аби покататися. Малеча не завжди розуміє, що в такому випадку може трапитися трагедія.

– Разом з Ігорчиком були син та донька водія цієї машини, але вони не встигли вистрибнути на причіп, – додає працівниця сільради. – Трагедія трапилася на їхніх очах. Кажуть, цей хлопчик так переживав через смерть товариша, що від шоку деякий час навіть не виходив із хати, а сидів удома під ковдрою.

Ігорчик навчався у тернопільській школі №28. На його похорон 5 червня їздили вчителі та батьки однокласників.

– Ми співчуваємо рідним Ігорчика і дуже сумуємо за ним, – каже заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Світлана Борейко. – Нашій школі вже 20 років і такої біди ще не траплялося ні з ким з наших учнів.

Вона також додає, що перед літніми канікулами з учнями молодших класів проводили бесіди щодо техніки безпеки. Такі ж бесіди проводили і з батьками.

– Батьки також підписувалися, що беруть на себе відповідальність за дітей на літній період, – зауважує завуч.

Закликають школярів та їхніх батьків пам’ятати про правила дорожнього руху і в обласній Державтоінспекції. Адже під час літніх канікул кількість дорожніх пригод за участю неповнолітніх збільшується майже вдвічі.

– Діти раптово вибігають на дорогу, потрапляють в аварії, їдучи скутерами та велосипедами, – каже старший інспектор обласної ДАІ Микола Лецкалюк. – Кататися на велосипедах та скутерах на дорозі дітям до 14 років взагалі заборонено. Адже вони ще не мають достатньо навиків.

Євгенія Цебрій, “20 хвилин”