8 лютого відбулася прес-конференція з нагоди проведення відбору районів Тернопільської області для участі проекті ЄС та програмі розвитку ООН “”Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ”.

– Одним із перших кроків обласної ради цього скликання була підтримка проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Адже програма базується на тому, що важливі для громади села, міста чи селища проблеми вирішуються спільними зусиллями самих мешканців, місцевого бюджету, районного, обласного бюджетів та коштів Європейського Союзу – тобто, співфінансування. І саме громада визначає ті напрямки, на які потрібно спрямувати кошти, – на ремонт ФАПу, енергозберігаючі технології, на вирішення екологічних проблем, придбання шкільного автобуса чи на інші важливі речі. «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вчить наших співвітчизників вірити у те, що можна спільно вирішувати будь-які питання, які є найбільш гострими для неї. На початках громади дивилися на таке вирішення проблеми з певними сумнівами, адже залучалися їх власні кошти. А сьогодні все збільшується кількість впевнених в успіху такого проекту. Тому щораз рясніють лави тих, які подають заявки на участь у програмі. Обласна рада підтримуватиме Програми розвитку ООН, братиме участь у співфінансуванні впровадження ініціатив місцевих громад і зацікавлена у тому, аби проект розвивався й надалі, – розповів перший заступник голови облради Сергій Тарашевський.

Про хід реалізації проектів, їхні результати та підсумки розповіли заступник голови ОДА Василь Гецько, координатори Тернопільського обласного ресурсного центру громад Ігор Стефанів та Олег Процик.

З грудня 2008 року по грудень 2010 –го громадами області за проектом ПРООН зреалізовано 63 мікропроекти на загальну суму 9 мільйонів 820 тисяч 109 гривень. З них – 1 мільйон 575 тисяч гривень було виділено з обласного бюджету.

У 2012 році реалізовуватиметься 37 мікропроектів.

Загалом до реалізації ПРООН долучилося 12 районів області.