Епопея з зі скандальним будівництвом в парку поряд зі Співочим полем отримала несподіване продовження. Після того, як від вирішення конфлікту “вмили руки” Надал і компанія до суперечки підключилася важка артилерія в особі нардепа від ВО “Батьківщина” Василя Деревляного.

трактор фірми Добробуд нищить Тернопільський паркЯк повідомив партійний сайт, 6 вересня під час сесійного засідання у Верховній Раді було озвучено депутатський запит щодо вжиття невідкладних заходів для виконання судових рішень будівельною компанією «Добробуд» та усунення порушення нею прав жителів  35‑квартирного будинку № 81‑а, розташованого на проспекті Степана Бандери у місті Тернополі, яке полягає у здійсненні протиправного будівництва на прибудинковій території адресований до Генпрокуратури України.

Тепер на будівельників чекає візит прокурорів та інших перевіряльників.

Текст запиту подаємо у повному обсязі.

НАРОДНИЙ   ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Генеральному прокурору України Пшонці В.П.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо вжиття невідкладних заходів для виконання судових рішень будівельною компанією «Добробуд» та усунення порушення нею прав жителів  35‑квартирного будинку № 81‑а, розташованого на проспекті Степана Бандери у місті Тернополі, яке полягає у здійсненні протиправного будівництва на прибудинковій території

Шановний Вікторе Павловичу!

До мене, як народного депутата України, надійшло звернення від представника ОСББ «Злагода-В» Авдєєнка А.А., який звернувся в інтересах жителів будинку № 81-а, розташованого на проспекті С.Бандери в м. Тернополі.

У зверненні зазначено про незаконні дії будівельної компанії «Добробуд» та її директора Смакоуза В.Г.

Зокрема, вказано, що забудовник будинку ТОВ «Компанія Добробуд», на земельній ділянці, яка входить до прибудинкової території будинку № 81-а, будує ще один новий 6-квартирний житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру. І це при тому, що зміни в план будівництва не вносилися, згода ОСББ на будівництво нового будинку за рахунок прибудинкової території об’єднання не надавалася.

Також, рішенням господарського суду Тернопільської області від 31.07.2012 р., яке залишено без змін постановою Вищого господарського суду України від 27.11.2012 року, визнано за ОСББ “Злагода-В” :

– право на землекористування земельною ділянкою, відведеною рішенням Тернопільської міської ради від 27.12.2002 р. під будівництво 35-ти квартирного житлового будинку по проспекту С.Бандери, в яку входить і земельна ділянка, на якій здійснюється нове будівництво;

– визнано недійсним рішення Виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 12.02.2010 р. «Про розгляд звернення ТІЗ «Добробуд» з питань будівництва за адресою просп. Степана Бандери», яким надано ТІЗ «Добробуд» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки для будівництва 6-­квартирного житлового будинку з вбудовано – прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру;

– визнано недійсним договір оренди від 09.10.2003 р., укладений між Тернопільською міською радою та ТІЗ «Добробуд».

Рішенням господарського суду Тернопільської області від 04.04.2013 р., яке набрало законної сили, зобов’язано Головне управління Держземагенства у Тернопільській області провести реєстраційні дії по скасуванню запису в Книзі записів щодо державної реєстрації земельної ділянки, на якій проводиться нове будівництво, за ТОВ «Компанія Добробуд».

Рішенням господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013 р. скасовано державну реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру від 19.12.2011 р.

Не зважаючи на рішення судів, контролюючі органи ухиляються від проведення перевірки, вжиття заходів щодо припинення та знесення самочинного будівництва. В той же час, компанія «Добробуд» продовжує здійснювати будівельні роботи швидкими темпами, у дві зміни, не дотримуючись вимог техніки безпеки.

Оскільки на будівництві не має місця для розміщення будівельної техніки, матеріалів, то перегороджено дорогу до будинку ОСББ, тим самим створено перешкоди мешканцям для проходу, проїзду автомашин, автомобілів швидкої допомоги, пожежників. Директор ТОВ «Компанія Добробуд» вирішив питання проїзду на час здійснення будови через подвір’я Будинку сиріт, не зважаючи на безпеку дітей.

На думку заявника, така незаконна діяльність будівельної компанії та її керівника, а також бездіяльність місцевих контролюючих органів щодо усунення порушень, пов’язана із тим, що директор товариства Смакоуз В.Г. є депутатом Тернопільської міської ради.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 86 Конституції України, ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», вимагаю вжити невідкладних заходів для виконання судових рішень ТОВ «Компанія Добробуд» та усунення порушення товариством прав жителів  35-квартирного будинку № 81-а, розташованого на проспекті С.Бандери у м. Тернополі, яке полягає у здійсненні протиправного будівництва на прибудинковій території, а також осіб, винних у цих порушеннях, притягнути до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Про результати розгляду запиту прошу повідомити мене у порядку і в строки, встановлені ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України».