Епідеміологи б’ють на сполох – сезон кліщів у розпалі. В Тернополі вже зафіксували 23 випадки укусів людини кліщами.

Кліщі, які переносять інфекційні захворювання, можуть з’явитися будь-де, де росте трава, кущі чи дерева. Тому лікарі рекомендують бути особливо уважними, перебуваючи на природі, – повідомляє телеканал TV-4.

Весна-літо – час, коли кліщі особливо активні. А зустріти їх можна не тільки в лісах і парках, але і на звичайному міському газоні. Тому, аби приємний відпочинок не мав неприємних наслідків, варто дотримуватись правил безпеки, наголошують медики: іти на природу у головному уборі, закритому одязі світлого кольору та ретельно оглядати тіло і речі після прогулянки у лісі чи парку.

– Коли людина повертається з відпочинку, треба оглянути одяг, чи є на одязі кліщі, потім зняти одяг, зайти в квартиру і оглянути один одного чи немає кліщів. При виявленні кліща, на початках можна видалити самому нігтями. Якщо не вдається, треба звернутися в травмпункт, де спеціалісти витягнуть кліща, – розповідає завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської міської СЕС Богдана Козяр.

Укуси кліщів загрожують такими захворюваннями, як хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка. В минулому році в Тернополі зафіксували близько десяти випадків хвороби Лайма.

– Проблеми в тому, що ця хвороба дає інвалідизацію. Людина може не знати, а через роки можуть виявитися певні ускладнення. Уражаються всі системи: серцево-судинна, нервова, опорно-руховий апарат, шкіра. Першими ознаками може бути наявність почервоніння на шкірі. І необов’язково в місці, де покусав кліщ. Якщо людина після укусу кліща знайшла на собі таку ознаку, обов’язково треба звертатися до лікаря, – наголошує Богдана Козяр.

Перший пік активності кліщів спостерігають із квітня по червень, другий – із серпня до початку жовтня. Медики наголошують – за будь-якої підозри на виявлення кліща варто обстежитися у лікаря.