У області епідпоріг захворюваності населення на грип та ГРВІ не перевищений, повідомляє прес-служба ОДА.

Захворюваність на 10 грудня складала 65,4 вип. на 10 тис. населення, при епідемічному порозі для 49 тижня – 69,8.

Про це повідомив облдержадміністрацію головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян.

Епідпоріг перевищено у двох районах (Чортківському, Борщівському) та м. Тернополі. Епідемії грипу на даних територіях не оголошувались.

У зв’язку з поступовим зростанням захворюваності на грип та ГРВІ і кількістю відсутніх дітей на навчанні, на підставі рішень надзвичайних протиепідемічних комісій районів та м. Тернополя, наказами по районних відділах освіти та окремих навчальних закладах з 25 грудня розпочали в області закривати окремі класи чи школи. На 10 грудня закрито в області 12 шкіл та 2 дошкільних навчальних заклади в 7-ми районах, окрім того 41 клас в 14 школах області.

У зв’язку із ускладненням епідситуації в Тернополі (станом на 10 грудня 2010 року захворюваність на 10 тис. населення склала 137,05, перевищення епідпорогу – на 30,1%) 10 грудня відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії Тернопільської міської ради.

За рішенням комісії епідситуація розцінюється в м. Тернополі як нестійка, проте епідемія грипу ще не оголошувалась, так як захворюваність не перевищує епідпорогового значення більш як у 1,5 рази і не триває більше 2 тижнів. Як превентивний захід, з метою припинення розповсюдження поширення респіраторних інфекцій та грипу, в обласному центрі з 13 грудня буде припинено навчання у всіх загальноосвітніх та початкових школах, ліцеях, позашкільних установах.