В рятувально-водолазній службі Тернопільщини працює близько сімдесяти людей, тоді як за штатним розписом має бути сто дванадцять, –  повідомляє телеканал ТВ-4.

Охопити близько тисячі ставків і озер, 26 водосховищ, усі річки протяжністю 6050 кілометрів в області такою кількістю працівників неможливо. Фінансування рятувально-водолазна служба має наразі лише до середини серпня, що буде далі, каже її очільник Василь Козак, невідомо.

Водойми, відведені під відпочинок, повинні пройти спеціальне обстеження, наголошують в управлінні МНС, на їх території має бути рятувальний пост. На Тернопільщині є сім рятувальних станцій – в Тернополі, Ланівцях, Борщеві, Гусятині, Заліщиках, Чорткові і Бережанах, проте єдиним паспортизованим місцем для відпочинку залишається “дальній пляж” на тернопільському ставі. Бракує в області й рятувальників.

Начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак каже, що згідно з штатним розписом в нас має бути 112 людей. Але так, як служба фінансується з обласного бюджету і фінансування недостатнє, є тільки 20 водолазів.

«Відповідальність за належний стан водних об’єктів, насамперед, несуть органи місцевого самоврядування фермери чи приватні підприємці, що мають у користуванні водойми, – каже Василь Козак. За його словами, керівники цих водойм повинні за свій рахунок виставляти там рятувальні пости. Вони повинні забезпечити цих людей, які будуть охороняти місця масового відпочинку плавзасобами, рятувальними засобами, іншим майном та приміщеннями. Сьогодні ці правила не виконуються.

Загалом, на Тернопільщині кількість нещасних випадків на воді цього року зросла на 57 відсотків порівняно з минулим. В області вже втопилось більше сорока людей, семеро з них – діти.

Фото Олени Дзіх, gazeta.ua