Політичне об’єднання Віктора Ющенка визначилось з висуванцями в мажоритарних округах.

Цікаво, що партія “Наша Україна” не виставила на Тернопільщині жодного кандидата, а це зробили її теперішні сателіти – УНП і КУН. Костенківці “застовбили” чотири округи, націоналісти – лише один (південний). Усі 5 кандидатів донедавна працювали у владі, як за часів Ющенка,  так і Януковича.

У центральному Тернопільському міському окрузі Ющенка буде представляти колишній голова Бучацької РДА (2009-2010 років), а нині директор пивзаводу “Опілля”, депутат облради Тарас Пастух. Цього молодого політика в політичних колах називають кумом Ярослава Джоджика.

На Півночі області по Збаразькому округу балотуватиметься колишній голова Збаразької РДА (2005-2008, 2010-2011), а нині працівник того самого пивзаводу “Опілля”, депутат облради Володимир Гульовський. Не виключено, що він виконає технічну партію у “підтанцьовці” екс-нардепа Михайла Ратушного, при умові, якщо той наважиться йти на округ.

По Зборівському округу просуватимуть колишнього голову Тернопільської РДА (2005-2010 років) Володимира Болєщука. Нині він дивним чином суміщає посаду головного комунальника в свободівській команді обласного центру та головування у партійній фракції УНП в облраді. Цей політик опиратиметься в першу чергу на рідний Тернопільський район, але розвісив свої бігборди по всьому округу.

По Теребовлянському виборчому округу від Ющенка йде ще один депутат та колишній посадовець Теребовлянської РДА (2005-2012 років) Віталій Шафранський. Як і Болєщук, Шафранський, останнім часом уникає політичної ідентифікації, позиціонуючи себе разом із Зарваницькою громадською ініціативою. Скоріш за все цей діяч шукатиме потужного кандидата, з яким поділиться своїм електоральним здобутком ближче до дня голосування.

На південному Чортківському окрузі від “Нашої України” піде представник Конгресу Українських Націоналістів, екс-заступник голови Чортківської райради Іван Віват. На півдні у “націоналістів” хороші позиції. Тобто, про них ще хоч хтось памятає. У сиву давнину на цьому окрузі перемагав унсовець Юрко Тима, і двічі був близьким до перемоги заступник Слави Стецько – Сергій Жижко. Нині, пану Вівату плече підставлятиме нинішній головний націоналіст країни Олексій Івченко, він же Льоша-Мерседес.