Сьогодні в парламенті проголосували за внесення змін до конституції, якими змінюється дата наступних виборів президента та Верховної Ради. Тепер депутатів обиратимуть в жовтні 2012-го, а наступного президента аж в березні 2015 року.

Нагадаємо, що минулого року Янукович з командою скасували зміни до Конституції прийняті в 2004-му році, які обмежували повноваження президента і збільшували термін роботи ВР до 5 років. Все би добре, але за “старим-новим” варіантом  парламент треба було обрати вже через 2 місяці. Зайве говорити, що після “популярних” податкових, пенсійних та трудових кодексів  в регіоналів виникли б серйозні проблеми з голосами виборців, навіть на Сході країни. Тому на Банковій прийняли рішення шляхом «хірургічного» втручання знову перекроїти нещасний Основний закон. За це сумнівне з точки зору основного закону рішення віддали голоси 310 нардепів при необхідних 300. Зрозуміло, що таку кількість згідних продовжити собі гарне життя не назбирали б без голосів опозиційних БЮТу і “Нашої України”. Для команди Януковича виглядало надважливим завданням протиснути голосування саме сьогодні і саме за участі депутатів з табору опонентів. Таким чином влада отримала “відмазку” перед Європою: мовляв перенесення виборів прагнуть всі, а не лише правлячий режим.

Кажуть, що для залучення голосів нашоукраїнців і БЮТів задіяли всі можливі механізми від силових структур до чемоданів з зеленими папірцями. Судячи з того, що всі депутати сьогодні сиділи в залі живі і веселі, силовики до них не добралися. Отже, з колись славного НУНСу здалися на милість чинної влади 41 депутат. Серед них колишній керівник тернопільської «Нашої України»,  а зараз затятий “заукраїнець”, співвласник «Тернопільхлібопрому» Олег Гуменюк, колишній керівник обласного штабу НУ, а зараз єдиноцентрист Михайло Полянчич, тернополянин Андрій Давиденко, будівельно-готельний олігарх Ярослав Джоджик, корінний тернополянин Віктор Шемчук.

В середовищі БЮТі владі вдалося завербувати лише 7 перебіжчиків. Їх уже виключили з фракції. До честі Василя Деревляного, він єдиний серед тернопільських депутатів, втримався від спокус і проголосував проти законопроекту Януковича.

Далі буде…

Андрій Мальований, За Збручем