Президент України Віктор Янукович таки взяв участь у Різдвяному Богослужінні у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Щоправда на відміну від минулого року глава держави відстояв не усю святкову літургію, яка почалась о 10.00 годині ранку. Президент у храмі з’явився об 11.30 у костюмі без краватки. Оскільки різдвяний візит гаранта носив приватний характер. Причина запізнення Януковича поки невідома. Супроводжувала його численна делегація – генпрокурор Віктор Пшонка, міністр культури Михайло Кулиняк, міністр юстиції Олександр Лавринович, аграрний міністр Микола Присяжнюк, голова Київської адміністрації Олександр Попов, Чернівецької – Михайло Папієв, Хмельницької – Василь Ядуха, Львівської – Михайло Костюк і, звичайно, тернопільський губернатор Валентин Хоптян. Останній під час Богослужіння стояв по праву руку від Януковича.
Висадився у Лаврі і чималий десант тернопільських чиновників – начальники майже усіх управлінь та відділів ОДА, голови районних адміністрацій, начальник тернопільської митниці Валерій Харкавий, начальник податкової адміністрації Михайло Кацан, наразі відсторонений від посади керівник обласної міліції Федір Бортняк і виконуючий обов’язки головного правоохоронця Тернопілля Віктор Сак. Варто зауважити, що у Почаїв пригнали ледь не увесь особовий склад міліції та СБУ.
По завершенню різдвяної літургії, яка правилась російською мовою, намісник Почаївської Лаври архієпископ Володимир вже українською подякував Президенту за обіцяні торік будинок і дорогу.
– Після того, як у минулому році, Ви молилися тут на Різдво, після Божественної літургії я просив Вас посприяти будівництву 63-квартирного будинку для відселення людей із аварійного гуртожитку. Ви відгукнулися на наше прохання, посприяли, виділились кошти і цей будинок тепер в процесі будівництва. Також ви відгукнулися на нашу просьбу у виділенні коштів для ремонту дороги від Кременця до Почаєва і Слава Богу воно здійснилось. За це вам Многая лєта! Дай Бог, щоб Господь і надалі дав Вам мудрість, сил, терпіння і щоби Ви мудро керували своїм народом, – сказав намісник Лаври.

На згадку про святкування Різдва Христового на Почаївській горі архієпископ Володимир вручив Віктору Януковичу ікону, яка, за словами священнослужителя, описує діяльність на Почаївській горі від явлення Божої Матері. На ній зображені преподобний Мефодій, славний князь Костянтин Костянтинович Острозький у монашестві преподобний Федір, відображене явлення Божої Матері у XIII столітті і Її стопа, зображена Чудотворна ікона, ревностний подвижник і сповідник православної віри преподобний Іов, і вже подвижник ХХІ століття преподобний Амфілохій. Крім ікони, главі держави подарували Біблію.
У відповідь Віктор Янукович вручив наміснику Лаври предмети для причастя, які виготовили, за його словами, українські майстри. Звернення Президента до високопреосвященства і співвітчизників було коротким і тільки по темі.
– Ми святкуємо сьогодні велике свято – Різдво Христове. І владика Володимир сказав про це словами Святого Писання. Дійсно, це свято дає всім нам надію і віру в майбутнє. Нарождається Христос. І в цей день я хотів би побажати нашій державі миру, спокою і Божої благодаті. А українському народові, кожній родині – щастя і добробуту. Христос нарождається!, – сказав глава держави.
У відповідь храм вигукнув: «Славімо Його».
Після цього Янукович поспіхом ознайомився із будівництвом на території Свято-Успенської Почаївської Лаври нового собору, який названий на честь Преображення Господнього.
Кортеж Президента виїхав з Почаєва біля 13.00 години. Варто зазначити, що на відміну від торішнього приїзду Віктор Януковича пересічних громадян на літургії було значно менше. Та й сам Президент був однозначно не в гуморі – майже увесь час був похмурий, часто давав якісь вказівки підлеглим і кілька разів щось казав на вухо тернопільському губернатору Валентину Хоптяну. Останній теж не випромінював святкового і радісного настрою.