У справі фінансової піраміди «Helix» тернопільські поліцейські вже готові поставити крапку. Але… їм для цього бракує одного документу, який повинні надіслати аж із Великої Британії.

Про це 23 січня розповів начальник Головного управління Нацполіції в області Олександр Богомол, повідомляє Терен.

– Ми – в очікуванні, – розповідає полковник. – Нагадування про основне доручення, направлене до Королівства Британії через Генеральну прокуратуру, ми зробили ще в жовтні. Відповіді немає. Як тільки отримаємо цей документ, то закінчуємо провадження і наполягаємо перед прокуратурою про передачу його до суду.

Як пояснив пан Богомол, підприємство «Helix» первинно зареєстрували у Британії. Тож для вивчення усієї справи цієї фінансової піраміди потрібні і такі правовстановлюючі документи.

– Це – формальність, – наголошує він. – Але вона потрібна, щоб підтвердити, скажімо так, шахрайську схему до кінця. Нам треба підтвердити статутний капітал утвореної фірми. Змінитися щось може хіба тоді, коли із Британії нам повідомлять, що у ньому – 100 мільйонів фунтів стерлінгів і вони готові погасити всім людям завдану шкоду… Тоді ми поцілуємо руки (іронічно посміхається – прим.) представникам «Helix» за добру справу. Але я в цьому дуже сумніваюся…

До речі, про фігурантів справи і їхнє нинішнє місцеперебування, а серед затриманих активістів фірми «Helix» були і тернополяни, Олександр Богомол не розповів ані слова.