Сьогодні на території Тернопільської області працює понад десять дитячих стаціонарних оздоровчих закладів. Але, виявляється, не усі вони здатні якісно і безпечно оздоровлювати підростаюче покоління.

– На превеликий жаль, більшість наших оздоровчих закладів не відповідають сучасним вимогам і нормам для оздоровлення наших дітей і, звичайно, не можуть надати їм повноцінних умов для перебування і відпочинку. Матеріальна база наших таборів, які побудовані ще в 60-80 роках практично на 70-80 відсотків зношена. А зусилля тих керівників, які керують оздоровчими закладами, носять мізерний характер. Фактично кожного року, окрім підкрашування заборів, заміни елементарної якоїсь проводки та сантехніки, ніяких капітальних вкладень туди не вкладають, – розповіла начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталя Найчук.

Однак у деяких таборах області все-таки є позитивні зрушення.

– Звичайно, кожного року, нехай невеликі, але бюджетні кошти вкладаються. Наприклад, в Ланівцях «Лісова казка». Оздоровчий заклад фактично занепадав. А кілька років і взагалі не працював. Відколи табір переданий на баланс районної ради, відповідно виділяються кошти – 100-150 тисяч гривень – районним бюджетом, відповідно ці кошти вкладаються в розвиток закладу. І з кожним роком ми бачимо те, що вони нікуди не дівається, воно вкладається і залишається в оздоровчому закладі. На сьогоднішній день таке ж питання вирішується і в Шумському районі, – зазначила Наталя Найчук.

До речі, в минулому році на Тернопільщині було оздоровлено 52 відсотка дітей. Вперше за останніх 6 років, область посіла 5 місце з цього напрямку.