Два колективи обласної філармонії стали академічними

09/01/2018 0
Розмір тексту:

Приємний подарунок напередодні Нового року отримали два колективи Тернопільської обласної філармонії. Рішенням Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу в галузі музичного мистецтва, враховуючи значний творчий внесок у розвиток вітчизняної музичної культури та високий рівень виконавської майстерності, симфонічному оркестру та камерному хору 28 грудня 2017 року надали статус академічних. 

Симфонічний оркестр існує у філармонії вже майже 15 років. Створили його у 2003 році за ініціативи тодішнього директора філармонії, заслуженого діяча мистецтв України Григорія Шергея. Свій перший концерт оркестр зіграв на закритті концертного сезону 29 червня 2003 року. Від дня заснування і до сьогодні головним диригентом колективу є заслужений діяч мистецтв України, лауреат обласної мистецької премії імені Соломії Крушельницької Мирослав Кріль. За період творчої діяльності музиканти оркестру підготували і виконали понад 160 концертних програм, до яких увійшли твори, як зарубіжних, так і українських композиторів. Колектив неодноразово був учасником міжнародних та регіональних фестивалів. Оркестр виступав не тільки у різних містах України, а й побував у Франції, Німеччині, Бельгії та Польщі, де на всіх концертах звучала українська музика. З тернопільським симфонічним оркестром співпрацювали і співпрацюють видатні музиканти та солісти сьогодення не тільки України, а й багатьох зарубіжних країн.

Камерний хор Тернопільської обласної філармонії з’явився на п’ять років раніш Академічного симфонічного оркестру, і цього року святкуватиме двадцятиріччя. У його складі – випускники музичних навчальних закладів України. Засновником та першим керівником колективу був, тепер заслужений артист України, Святослав Дунець (1998 – 2010 рр.). Упродовж існування камерниим хором керували: заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль (2002 р.), заслужений працівник освіти України Ізидор Доскоч (2010 – 2011 рр.). З 2011 р. колективом керував народний артист України Богдан Іваноньків. З 2017 року з хором працюють хормейстер Максим Шпинда та концертмейстер Ігор Мержиєвський. Хористи виконують твори всесвітньовідомих композиторів: Й. С. Баха, Ш. Гуно, Дж. Россіні, Ж. Бізе, П. Чайковського, Л. Денца, А. П’яцоли, Г. Форе, В. Мішкініса, Ф. Сарторі, А. Естевеса, Х. Джонсона, А. Вебера, А. Салівана, К. Брюна, Е. Ріхтера, Б. Роджерса. Одночасно хор приділяє велику увагу пропагуванню творів українських композиторів: М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, Є. Станковича, О. Барвінського, Г. Майбороди, С. Людкевича, Г. Гаврилець та багатьох інших. Репертуарна палітра колективу різноманітна і здатна задовольнити смаки і вподобання будь-якого шанувальника хорової музики.

Тернополян, які ще не знайомі з творчістю цих колективів, а також своїх шанувальників, академічні симфонічний оркест та камерний хор, запрошують на святковий концерт у філармонію. Відбудеться він 10 січня о 18.00.

Тепер в обалсній філармонії працюють уже чотирі академічні колективи. Раніше ці статуси були надані також ансамблю танцю «Надзбручанка» та ансамблю народної музики «Візерунок».

Ольга Трач

Фото із сайту обласної філармонії

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...