8 осіб загинуло та 72 людини отримали травми через сильні морози на Тернопільщині. Така стаистика управління МНС України в Тернопільькій області від початку цього року. Лише за минулу добу з обмороженнями до медичних закладів на Тернопіллі звернулося 6 людей, – повідомляє TV-4.

Лікарі кажуть: найчастіше обморожують руки і ноги. Переважно це люди, які вживали алкоголь і не відчували холоду, або ж легко одягненими перебували на морозі довго. Тому медики вкотре закликають не легковажити їх порадами: без потреби не виходити надвір, тепло одягатись і ні в жодному разі не намагатись зігриіватись спиртним. Щодо людей, які не мають постійного місця проживання, то спеціально для них у нашій області діє сорок п’ять пунктів обігріву.

Тепло одягатись, не перебувати без потреби довго надворі, не зловживати алкоголем – такими трьома основними порадами медиків найчастіше люди легковажать. У результаті опиняються на лікарняних ліжках. З настанням холодів у комунальну лікарню швидкої допомоги Тернополя звернулось чотирнадцять людей з обмороженнями різного ступеня тяжкості. Четверо з них вже виписані, а десятеро проходять курс лікування.

Андрій, що потрапив у лікарню з обмороженням, розповідає:

– Увечері йшов з траси до села – ну 3 кілометри від сили. І рукавиці мав, ніби не холодно було. Прийшов додому – руки почали пекти – потім різко в холодну воду, а воно ще гірше, потім пішли піхурі та й відразу швидку викликали.

Обмороження можуть бути поверхневими, коли пошкоджується тільки шкіра – їх медикам вилікувати нескладно. Якщо ж ураження глибоке, то ускладнень не уникнути, найчастіше страждає серцево-судинна система, руки і ноги.

– В цьому році ще не проводилася ампутація, але вже на завтрашній день є планові операції, буде проводитись ампутація як фаланг пальців, так і фаланг обидвох стоп – хворий цілу ніч він перебував на морозі, – розповів лікар-ординатор опікового відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Головатий.

Аби уникнути обморожень, медики вкотре закликають не легковажити і вдягатись відповідно до погоди, адже саме безпечне ставлення до власного здоров’я і призводить до біди.

Як не дивно, кажуть медики, але люди без постійного місця проживання з обмороженнями в лікарню звертаються вкрай рідко. Можливо, тому, що їм є де зігрітись – у парку імені Тараса Шевченка від двадцять сьомого січня діє пункт обігріву. Медперсонал “Червоного Хреста” чергує там цілодобово. Харчами і одягом допомагають МНС спільно з волонтерами благодійного фонду “Карітас”.

– З сьогоднішнього дня ми і своє харчування підключаємо. Нам наші колеги з Німеччини передали 500 євро, які ми обміняли і за ті гроші закупили “Мівіну”, одноразові стакани, ложки, чай, цукор і з сьогоднішнього дня ми будемо починати харчування цими продуктами, – каже голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександра Бригадир.

Загалом пунктів обігріву в Україні є вже більше трьох тисяч, на Тернопільщині їх – сорок п’ять.