До п’ятнадцяти пацієнтів кожного дня звертається у Тернопільську університетську лікарню зі скаргами на алергію. Пилок рослин зараз чи не найактивніший алерген, кажуть медики. Серед людей побутує думка, що алергія виникає на тополиний пух, а у місті зустріти його можна скрізь. Проте, сам пух ніякої небезпеки не становить, він переносить пилок рослин та пил, які і викликають алергію, кажуть фахівці. Лікуватися в домашніх умовах лікарі не радять, це лише полегшить самопочуття, але хворобу не вилікує, – повідомляє TV-4.

Свербіння носа, повік, почервоніння очей, приступи чхання, сльозотеча, світлобоязнь, сухий кашель, напади ядухи, задишка – усе це клінічні прояви алергії на пилок рослин. Окрім того, алергія вражає внутрішні органи – печінку, серце, легені, також часто негативно впливає на центральну нервову систему. Основним ускладненням при алергії є бронхіальна астма.

– В групі ризику щодо алергії знаходяться пацієнти, в сім’ї яких є алергіки, а також особи, які хворіють на інші види алергії, наприклад, харчову або медикаментозну. Особи, які в дитинстві хворіли діатезом, також особи, котрі часто переживають стрес або проживають в забруднених регіонах, – розповіла обласний алерголог Тернопільської університетської лікарні Зоряна Луб’янська.

Алергія, наголошують медики, може з’явитись і у людей, які не належать до груп ризику. Частіше хворіють мешканці міст, хоча концентрація пилку в сільській місцевості значно вища. Це пояснюють забрудненням міст хімічними речовинами та вихлопними газами, які в десятки разів підвищують алергенність пилку. Тому саме містянам алергологи радять бути максимально обережними.

– Пацієнтам, які страждають на алергію, потрібно обмежити термін перебування на відкритому повітрі, особливо це стосується перебування на повітрі у вітряну погоду, в ранкові часи до 11 години, коли концентрація пилку в повітрі максимальна. Після повернення додому потрібно прийняти душ, змінити одяг, а також досить часто провітрювати приміщення через кватирки, запнуті вологою марлею, – зазначила Зоряна Луб’янська.

На Тернопільщині близько п’ятдесяти видів рослин, пилок яких викликає алергію. Із цією недугою, кажуть медики, люди звертаються від початку березня до кінця серпня. Ні в якому разі не можна займатись самолікуванням, адже до кожного пацієнта потрібен індивідуальний підхід.