Чи мають стосунок давні носії трипільської культури, яким 5 тисяч років, до сучасного населення України? Відповідь на це запитання можна отримати в Борщівському краєзнавчому музеї. Саме там зберігаються археологічні знахідки і трипільської культури в тому числі. Також на Борщівщині діє єдиний у світі музей трипільської культури у печері Вертеба. Досліджувати його Борщівський музей запрошує як вчених із Національної академії наук України, так і з Мічиганського університету й Оксфорда, – повідомляє TV-4.

Із 1991 року при Борщівському краєзнавчому музеї діє археологічна експедиція, яка проводить розкопки багатьох пам’яток археології. Найбільше досліджено поселень трипільської культури.

– Зараз музей володіє досить великою колекцією трипільської кераміки. Це результат досліджень не тільки на території Борщівського району, а й Заліщицького, Гусятинського, експедиції Інституту археології Національної академії наук України, яка діє постійно при Борщівському краєзнавчому музеї з 1991 року і проводить дослідження цієї культури. Тому зараз в музеї є як постійно діючі експозиції, так і у фондах музею зберігається значна кількість артефактів трипільської культури, – розповів директор Борщівського краєзнавчого музею Михайло Сохацький.

Досліджувати трипільську культуру Борщівський музей запрошує як вчених з України, так і з-закордону. Хто цікавиться трипільськими старожитностями, в Борщівському краєзнавчому музеї може не лише отримати інформацію, а й побачити пам’ятки трипільської культури.

– Є можливість побувати в унікальному музеї трипільської культури. Там будуть проводитися роботи, він буде ще удосконалюватися експозиційно. А хто цікавиться глибше наукою, археологією і трипільською проблематикою, має можливість з першоджерел отримати таку важливу інформацію: чи мають відношення давні носії трипільської культури – 5000 років тому – до сучасного населення України, до нас, до українців. Тому що найновіші дані, які є в Україні, і в Європі, проводить Борщівський краєзнавчий музей, – каже Михайло Сохацький.