Керівники тернопільських професійно-технічних училищ, які фінансуються з міського бюджету, повинні узгоджувати кількість студентів, що будуть навчатися на державному замовлені  із виконавчим комітетом міської ради. Відповідне рішення прийняли під час чергового засідання.

– Керівники професійно-технічних навчальних закладів, Технічний коледж ТНТУ – відділення ПТО – мають забезпечити щорічне погодження обсягів державного (регіонального) замовлення на підготовку робітничих кадрів професійно-технічними навчальними закладами, які фінансуються з міського бюджету із виконавчим комітетом міської ради, – зачитала документ Ольга Похиляк, начальник управління освіти міськради. – Пропозиції щодо обсягів замовлення на підготовку робітничих кадрів професійно-технічними навчальними закладами вони мають подавати щорічно до 1 червня начальнику управління освіти і науки міської ради. А начальник управління освіти і науки до 1 липня поточного року подаватиме підготовлене рішення на засідання виконавчого комітету.

При управлінні освіти міськради створили спеціальну робочу групу, яка здійснить об’їзд училищ та ознайомиться із реальною ситуацією і вивчить, яка потреба області і в яких робітничих професіях. За допомогою вони звернуться і до фахівців обласного Центру зайнятості, і до підприємців, яким потрібні робітники. Ольга Похиляк зазначила, що зараз до керівників профтехучилищ дуже багато запитань. Наприклад, є випадки, що управлінські рішення приймає одна людина, а підпис на документах ставить зовсім інша.

Заступник міського голови Леонід Бицюра також додав, що в одному із закладів на чотири тисячі учнів 600 навчаються на операторів комп’ютерного набору, і з цим необхідно наводити порядок.

Попередньо у міськраді вже підготували аналіз того, скільки і яких спеціальностей необхідно готувати в училищах. Паралельно вивчатимуть і пропозиції керівників професійно-технічних училищ.

Ольга Трач

Фото автора