Суд взяв до уваги поганий стан здоров’я директора ПП «Затишний двір-1» і засудив його за трьома статтями Кримінального кодексу до штрафу, не позбавив посади і не призначив конфіскації майна. Між тим, підсудний поклав до кишені понад 167 тисяч гривень із бюджету Тернополя!

Судили директора ПП за нові злочини і за старі гріхи. У 2010 році працівники ПП із милозвучною назвою  «Затишний двір-1» зарплату бачили зрідка. Так, у січні-травні у касу підприємства надійшло 270 тисяч гривень, але на зарплати забракло. Директор просто проігнорував права і потреби підлеглих, хоч Закон України «Про оплату праці» передбачає першочерговий порядок виплати зарплати. Відтак керівникові інкримінували статтю 175 КК України (безпідставна невиплата заробітної плати більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства).

Почасти навіть обділені зарплатою працівники розуміють, що не від доброго життя їм боргують. Але нечесні справи горе-директора цілком перекреслили будь-яке виправдання. Бо директор дуже дбав про свою кишеню і щедро забезпечував себе матеріально. Його оборудки випливли на світ Божий у 2009 році – під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради і зустрічної звірки із суб’єктом підприємницької діяльності ПП «Затишний двір-1». Виявилося, упродовж 2007-2008 років директор ПП поклав до кишені  понад 167 тисяч гривень. Річ у тім, що між згаданим управлінням міської ради та ПП укладалися договори, відповідно до яких «Затишний двір-1» зобов’язувався ремонтувати з власних матеріалів ліфти у житлових будинках – за кошти міського бюджету. Директор підробляв документацію і вдавав, що дуже дбає за безпеку перевезення мешканців у ліфтах. Так, ПП буцімто у багатьох ліфтах замінювало редуктори, а такий механізм коштує 13-14 тисяч гривень. Коли ж почали перевіряти, виявилося, що усі «замінені» редуктори у ліфтах працюють з дев’яностих років двадцятого століття, тобто з часу здачі в експлуатацію новобудови.

Тож довелося директору відповідати за заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим повторно в особливо великих розмірах, та службове підроблення. Суд взяв до уваги поганий стан здоров’я підсудного, зокрема зазначив: йому необхідно постійно лікуватись, що потребує великих витрат й спонукало його до вчинення злочинів. Гуманність суду проявилася і у мірі покарання: 17 тисяч гривень штрафу за трьома статтями Кримінального кодексу. Директора не позбавили посади й не конфіскували його майна.

Ольга КУШНЕРИК, «Свобода»