Хочете подарувати жінці свято – подаруйте квіти. Не помилитесь точно. Однак є жінки, для яких свято – щодня 365 днів у році. Ці жінки торгують квітами. Як вони почуваються напередодні жіночого свята і чи хочуть у подарунок квіти, 7-го березня дізнавалась кореспондент телеканалу TV-4 Олена Шуль.

Вранці сьомого березня на квітковому ринку Тернополя чоловіків не густо. Перша хвиля покупців, коли у кінці минулого робочого тижня вітали співробітниць, спала. Наступну, потужнішу, хвилю тут чекають завтра.

– Завтра, восьмого, я думаю, чоловіки будуть краще, активніше купляти квіти, тому що це є дійсно жіночий день, хіба романтики, хто хоче зранку привітати жінку, поки вона ще спить, квіточкою привітати, сказати якісь гарні слова, – каже підприємець Ольга Безверхня.

Аби романтики могли привітати своїх жінок, ці жінки-квітникарки не сплять. У гарячу пору свята працюють цілодобово, відтак, приховуючи неспані очі, в об’єктив відеокамери намагаються не потрапляти. Ось така іронія – жінки і квіти. Та на свято восьмого березня, що дається їм нелегко, не нарікають.

– Ви знаєте, ми тут самі, як ті квіти в оранжереї. Ми серед квітів і от не раз поганий настрій може бути, приходиш на роботу, як на свято і настрій зразу піднімається. І хочеться тоді жити і працювати, і комусь робити добро, тому що квіти – це є добро, – розповідає Ольга Безверхня.

Ціну на квіти в останні дні квітникарки, запевняють, особливо не підіймали, хіба на гривню-дві, аби компенсувати напруженість роботи. А загалом квіти коштують нині, як на день закоханих.

– Чуть-чуть піднімається, так як в нас на всьо в Україні: чим більше свято, тим більша ціна. Чось воно так заведено і так є, кругом в світі ціна падає, а в нас, – каже продавець.

Попри те, що восьме березня у квітникарок – щодня у році, адже працюють вони серед квітів, та як справжні жінки люблять, аби і їм дарували квіти. І не тільки 8-го березня і у день народження.

– Аякже, дарують. І в мене нема таких квітів, які б я не любила, всі квіти для мене гарні. Не раз чоловік питає, яку ти хочеш квітку. Не має значення, всі квіти гарні. І навіть маленький підсніжничок – це буде увага. Основне увага, – стверджує підприємець Ольга Безверхня.