На Тернопільщині закінчуються вакцини, необхідні для планових щеплень.

Про це повідомляє TV-4.

На складі Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції – пусто. Кажуть – всі вакцини роздали медичним закладам, а нові не надходять. Щорічна потреба у вакцині на Тернопільщині складає 16 мільйонів гривень. Сума виділяється з держбюджету, проте ось уже другий рік наша область не отримує навіть третю частину імуно-біологічних препаратів. У Тернопільській міській дитячій поліклініці вакцини для проведення профілактичних щеплень поки що достатньо. Єдине, що у дефіциті – пентаксин – вакцина, що використовується для щеплення дітей трьох-чотирьох місяців проти дифтерії, правця, кашлюку та гемофільної інфекції.

Біля кабінету профілактичних щеплень Тернопільської міської дитячої поліклініки черга – невелика. Кожного дня вакцинацію тут проходить 20-30 дітей. Найбільший наплив після обіду.

Вакцин поки що не бракує, а на дефіцитний пентаксин у поліклініці сподіваються найближчим часом.

– Заявка в санепідстанцію подана і я думаю, що до тижня часу вона буде в нас, оскільки забезпечення вакцинами йде повністю за рахунок державного бюджету. Тобто, державний бюджет виділяє гроші і вакцина з Укрвакцини з Києва надходить в обласну санстанцію, в міську, і з дотриманням холодового ланцюга постачається в наш заклад, – розповів заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої поліклініки Володимир Кучма.

Туберкуліну, якого минулого року бракувало, зараз достатньо, а найближчим часом планують замовити нову партію.

Проблема полягає не в поганому забезпеченні вакцинами, каже Володимир Кучма. Батьки нерідко відмовляються робити дітям профілактичні щеплення і тим самим шкодять їх здоров’ю, адже тоді у дитини не виробляється імунітет до хвороб.

А от у обласній санепідстанції проблемою з вакцинами занепокоєні, адже склад для їхнього зберігання пустує, а коли імуно-біологічні препарати потраплять на Тернопільщину – невідомо.

– Забезпечення надзвичайно погане – воно впливає на стан іммунітету наших дітей. Відповідно, не проводиться щеплення і неімунних дітей, котрі не будуть мати захисту, стане набагато більше, що може призвести до росту інфекційної захворюваності, – пояснює лікар-епідеміолог Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.