11-класники цими вихідними востаннє мали змогу «потренуватись» перед здачею випускних іспитів.
Пробні тестування зовнішнього незалежного оцінювання розпочались 24 березня. Кожен бажаючий, зареєструвавшись, мав змогу пройти екзамен з необхідного для вступу предмету, повідомляє ІНТБ.
Відповідальна за пункт тестування Галина Яворська каже, що хоч такий іспит називається пробним, від основного екзамену нічим не відрізняється.
– Полегшень ніяких немає. Єдине, чим воно відрізняється – діти по закінченню протягом півгодини можуть отримати свої зошити і ключі відповідей, – каже пані Яворська.
Самі ж майбутні абітурієнти, яких у кожному такому пункті проведення пробного ЗНО зареєструвалось більше двох сотень, кажуть, що особливо не хвилювались. Якщо підготуватись до тестів ретельно, то провалити його неможливо.
Система зовнішнього незалежного оцінювання в Україні діє вже кілька років. На етапі введення вона викликала масу протиріч. І навіть сьогодні – варто чи не варто було міняти спосіб проведення випускних іспитів – не дає спокою ані освітянам, ані самим учням. Цьогорічні випускники також не до кінця задоволені процесом такого тестування.
Навіть якщо дуже добре підготуватись до іспиту, вивчивши увесь шкільний навчальний матеріал, важливо не забувати і про дрібниці. Деколи запізнення на кілька хвилин чи навіть проста неуважність може стати причиною недопущення до іспиту.
– З’явитися на пункт тестування без запізнення – це основне, з чим я зіткнулася цього року. У школах дітей не попередили, що потрібно мати тільки чорну ручку, бо поприходили з різними кольорами. Наступне – мати з собою три документи, з якими вони повинні прийти, бо якщо чогось одного нема – будуть недопущені. Ну і максимум знань в голові, – зазначила Галина Яворська.