У п’ятницю 23 листопада відбудеться позачергова сесія Тернопільської обласної ради. За неофіційними даними, на засіданні планується складання депутатських повноважень трьома представниками “Свободи”, які стали нардепами.

Мова йде про голову облради Олексія Кайду, голову фракції Олега Сиротюка та депутата з Криму Едуарда Леонова. Не виключено, що Тягнибок до цього часу визначиться з прізвищем спадкоємця Кайди і фракція внесе на розгляд ради кандидата на посаду обласного спікера.

Наразі шанси свободівця бути обраним у сесійній залі проблематичні. У партії Тягнибока депутатські мандати зараз мають 37 з 50 обраних. 13 майбутніх депутатів не можуть набути повноважень майже 2 роки через відсутність кворуму на засіданнях тервиборчкому. Тоді як для обрання голови потрібен, як мінімум, 61 голос.

Навіть якщо до свободівських багнетів додати умовно опозиційні фракції УНП (11 осіб), Нашої України (7 осіб) та позафракційного опозиціонера Степана Барну, то голосів для обрання представника “Свободи” все одно не вистачить. У сумі виходить лише 56 голосів. Насправді прихильників опозиційного сценарію в облраді ще менше.  З цього переліку слід викреслити прізвища провладних УНПістів – голову Зборівської РДА Феліксіма Ментуха, начальника управління культури ОДА Григодія Шергея та нашоукраїнця-тушку Степана Турецького.

Добрати голоси опозиційна “Свобода” може тільки шляхом домовленостей з владою, яка, крім рідної фракції ПР (14 штиків), контролює неіснуючий Єдиний центр (17 штиків) та литвинівців (5 осіб). З цих 36 депутатів вказівки тернопільського намісника Януковича не послухають хіба що сестри Ореста Муца – Ярослава П’яла та герой кримінально-хабарницької історії Ігор Михальчук.

Не мають мотивів голосувати за свободівця творці Єдиного центру на Тернопільщині – Юрій Чижмарь та Сергій Тарашевський, які залишились на самоті.  Інші єдиноцентристи ще в 2010 році увійшли до сформованої Партією Регіонів депутатської групи “Стабільність і реформи”. Та й сам Чижмарь не проти посісти нагріте крісло Кайди, а Тарашевський після імовірного провалу обрання кандидата від ВО “Свобода” стане виконуючим обов’язки голови облради.