Через значну кількість матеріалів на ПЛР-дослідження в обласному лабораторного центрі утворюється черга.

Про це повідомив на засіданні міського оперативного штабу епідеміолог  Володимир Паничев. Відтак лікарі змушені визначати першочерговість відбору матеріалів.

Результати ПЛР-тестів повинні бути готовими протягом 48 годин — такі вимоги МОЗ. Втім, через значний наплив матеріалів, лабораторія не справляється. 

«Ситуація з лабораторними дослідженнями по кількості доволі складна. Минулої доби ми отримали 372 матеріали для лабораторного дослідження. Бригади працюють з напруженням. Змушений говорити, що ми відчуваємо досить великий наплив матеріалу і теж би хотілося звернутися до всіх, щоб люди з розумінням ставилися до попереджень. При такій ситуації ми будемо змушені визначати першочерговість відбору матеріалів на дослідження. Звичайно, це в першу чергу будуть люди з підозрами, а також зі складними захворюваннями. Решта пацієнтів будуть йти у другу чергу. Тому я прошу ставитися з розумінням до такої ситуації», – наголосив Володимир Паничев.

Нагадаємо, у Тернополі за кошти міського бюджету планують придбати власний ПЛР-апарат. Наразі в місті шукають лікарів, які зможуть робити відповідні дослідження.

Софія Романська

Читайте на цю тему:

Антирекорд: на Тернопільщині за добу зафіксували найбільше випадків зараження COVID-19

У дитячу лікарню госпіталізували п’ятьох пацієнтів з коронавірусом