У Тернопільській єпархії УПЦ КП розгорівся небувалий скандал. Як ми повідомляли, нещодавно отець Анатолій Зінкевич разом із підпорядкованими йому священиками собору Святої Трійці у місті Тернопіль виключені зі складу Тернопільської єпархії УПЦ КП. Виявилося, що окрім цих священнослужителів, позбавили сану й чотирьох священиків Збаразького благочиння.

Як повідомляє сайт єпархії, під головуванням Архиєпископа Іова в соборі Святих мучеників Бориса і Гліба відбулись загальні збори духовенства Тернопільської єпархії.

Було обговорено ряд важливих питань внутрішнього життя Тернопільської єпархії. Зокрема керуючий Тернопільської єпархії зобов’язав священиків більш відповідально ставитись до роботи воскресних шкіл для дітей при кожній парафії. З цього приводу було презентовано підручники для недільних шкіл та уроків християнської етики, що були видані з благословення Святішого Патріарха Філарета.

Також серед інших важливих питань  збори духовенства постановили:

Звернутися до Священного Синоду та Святішого Патріарха Філарета зі зверненням з приводу:

1. Припинити деструктивні нападки на правлячого архиєрея Архиєпископа Іова.

2. Засудити деструктивні дії і лжесвідчення священика Анатолія Зінкевича і вивести його і підпорядкованих йому священиків зі складу Тернопільської єпархії.

3. Виразити повну підтримку керуючому єпархією Архиєпископу Іову.

4. Позбавити сану за перелюбство, пияцтво і поведінку, яка не сумісна з саном священнослужителя – священиків: Святослава Швеця, Олега Кухарука, Андрія Гумена, Петра Кота.

5. На вимогу парафіян  повернути парафії Збаразького благочиння під юрисдикцію Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

6. Заборонити перехід священиків з парафіями від однієї єпархії до іншої в межах Тернопільської області.

7. Оскільки Архиєпископ Іов за 17 років свого архиєрейського служіння згуртував і розбудував не тільки Тернопільську єпархію, а й зберіг Тернопільсько-Бучацьку єпархію, утворив Хмельницьку єпархію, просимо піднести Архиєпископа Іова до сану митрополита.

Звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування та засобів масової інформації з тим, що отець Анатолій Зінкевич не є членом Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, яким він себе представляє, виключений зі складу Тернопільської єпархії і не може представляти інтереси Тернопільської Єпархії в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних та масових заходах, в газетах та на телебаченні і радіо.

Дане рішення направити Святішому Патріарху Філарету.

За рішення одноголосно проголосувало духовенство Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату в кількості 125 присутніх священнослужителів.

Від редакції: Зважаючи на очевидний конфлікт та серйозність звинувачень, ми готові опублікувати точку зору іншої сторони.

На фото: священники приймають нелегке рішення щодо колег