За останні роки роботу податкової міліції певним чином переорієнтовано: наголос робиться не на репресивній функції, а на наповненні бюджету. Тобто, спонукати платника податку, який притягується до кримінальної відповідальності, відшкодувати завдані ним бюджету збитки. Тернопільські податкові міліціонери переконують, що виконання цього завдання є цілком реальним.

– По-перше, ми дистанціювалися від платників малого та середнього бізнесу. Податкова міліція по ринках не ходить, як це було колись. Можливе відпрацювання ринків, але лише за умови, коли йде розслідування кримінальної справи або з метою припинення злочинів. Якщо ви десь почуєте чи дізнаєтесь, що податкова міліція з певною метою ходить по ринках і когось перевіряє, будьте певні, що така людина буде притягнула до відповідальності аж до звільнення з органів податкової міліції, – пообіцяв заступник начальника штабу управління податкової міліції ДТП в області Юрій Парило.

Крім того, за його словами, здійснюється системний і оперативний аналіз стану економіки і окремих її галузей. Тобто, визначається найбільш уражені криміногенними процесами галузі економіки. Так, за минулий рік слідчими податкової міліції було порушено 32 кримінальних справи, дві третини з яких становлять справи за несплату податків, зборів та інших обов’язкових платежів. За кримінальними справами, де розслідування завершене, відшкодовано 6,4 мільйона гривень, що становить 54% від суми встановлених збитків, накладено арешт на майно у сумі понад 13 мільйонів гривень. За результатами судового розгляду кримінальних справ винесено 9 обвинувальних вироків – 11 осіб засуджено за скоєння податкових злочинів.