Парковку в “автобусну станцію” перетворили перевізники. Пояснюють: працювати через автовокзали важко та дорого. Тернополяни, які їздять автобусами, стверджують, що вони швидші та дешевші. Проте такі перевезення суперечать закону, говорять в мерії.

Як автобусну зупинку використовують парковку навпроти готелю “Тернопіль” деякі перевізники, – пише “20 хвилин”. Навіть інформаційний щит про транспортні перевезення з номерами телефонів там встановили. Буси та великогабаритні автобуси там завантажують пасажирів, які їдуть в інші області, столицю та за кордон. Туди ж привозять людей, які повертаються в місто.

Легалізують або перенесуть

Дозволу на облаштування такої зупинки ніхто не давав. Самі перевізники часто діють нелегально, обіг коштів, а отже і прибутки, часто ніде не фіксують, кажуть в мерії.

– Поки що ми займаємося самовільно встановленою інформаційною вивіскою де пропонуються послуги перевезення, – каже начальник муніципальної поліції Сергій Волков. – На парковці біля вивіски перевізники самовільно облаштували автобусну зупинку. Це також заборонено.

Зараз з іншими управліннями міської ради, муніципальна поліція з’ясовує, скільки автобусів та перевізників користувалися зупинкою та скільки пасажирів перевозили щодня.

Назвати якісь цифри пан Волков відмовився, допоки повністю не перевірять ситуацію. Проте в мерії зауважують, що масштаби нелегальних перевезень — чималі, бо ж автобуси за людьми на парковку заїздять декілька разів на день.

В мерії кажуть, що за “нелегалів” візьмуться одразу після перевірки. Тим хто хоче працювати чесно, забезпечать місце, а порушникам працювати не дозволять.

– Я доручив вивчити це питання, – каже міський голова Сергій Надал. – Якщо були незаконні дії з боку перевізників – ми вживатимемо заходів згідно з чинним законодавством. Міська влада зацікавлена у тому, щоб пасажири мали облаштовану зупинку згідно усіх норм та вимог, а перевізники, у свою чергу, працювали у правовому полі.

В мерії наголошують, що в місті достатньо зупинок для транспорту, але якщо необхідно — створять нові.

– Якщо в тернополян справді є потреба в облаштуванні зупинки – ми розглянемо, як варіант, вже існуюче місце або запропонуємо інше, – каже пан Надал. – Щодо легалізації своєї діяльності, перевізникам зокрема необхідно звернутися в міську раду з відповідним проханням.

“Потрібно в кишеню дати”

Самі ж тернополяни, які користуються цими автобусами, кажуть, що іноді ними їхати дешевше аніж з автовокзалу.

– Я з Києва і по роботі іноді їжджу у Тернопіль, – каже Роман Кочко. – Завжди йду на ці автобуси. Вони, по-перше, їдуть швидше, ніж звичайні рейсові, коштують дешевше і приїжджають у центр міста а не на автовокзал. Ними мені зручніше їхати, ніж поїздом.

На автобусну зупинку неподалік готелю, ми навідалися в пообідню пору 17 січня. Там дійсно висить інформаційний щит, а поряд – декілька людей з сумками.

– На автобус до Києва чекаю, – каже пасажир років 25 з вигляду. – Мав бути на 15-ту годину, але нема. Я позвонив, сказали, що після четвертої буде. Тепер більше години на холоді чекати.

Ми також зателефонували до перевізників за номерами, вказаними на інформаційному щиті. Там підтвердили, що дійсно облаштували зупинку на парковці.

– Наша зупинка біля готелю “Тернопіль”, – повідомила жінка, яка взяла трубку. – Щодо міської ради і їхніх дій — нічого не можу сказати з цього приводу. Наша дирекція там встановила зупинку.

На запитання, чому не їздять з автовокзалу, жінка відповіла, що не знає. Проте неофіційно перевізники розповідають, що робота через автовокзал — дороге задоволення.

– Аби тебе внесли в графік і дозволили брати людей на автовокзалі, потрібно і офіційно заплатити, і в кишеню кому треба дати, – говорить один з тернопільських перевізників, який відмовився назватися. – Тому вигідніше десь на стороні брати. Можливо, це не зовсім правильно, але так простіше…

Коли працівники мерії з’ясують, який пасажиропотік на зупинці, встановлять доцільність її легалізації чи перенесення, та вирішать, що робити з перевізниками – ми проінформуємо наших читачів.