Піший хід до могил Борців за волю України відбувся 1 листопада, у день всіх Святих. Захід приурочили 92-й річниці проголошення ЗУНР. Його організатором виступило обласне товариство «Меморіал» ім. В.Стуса, повідомляє сайт ОДА.

Вулицями міста Тернополя від Катедрального собору до Микулинецького кладовища разом із представниками громадськості та духовенства йшли представники обласної ради, обласної державної адміністрації та журналісти.

Спільну молитву за усіх, хто боровся за незалежність України, громада міста склала біля могили учасника Листопадового зриву в Тернополі, коменданта 1-ї сотні 2-го куреня Української Галицької Армії, громадського діяча, політичного в’язня, уродженця с. Товстолуг Тернопільського району Осипа-Лева Павлишина.

Із доповіддю про героїчну боротьбу Українських Січових Стрільців та вояків Української Галицької Армії виступив голова обласного товариства «Меморіал», заступник директора Державного архіву Тернопільської області, заслужений працівник культури України Богдан Хаварівський: «У 1920-их рр. з ініціативи директора Тернопільської гімназії, опікуна «Пласту», колишнього усусуса  Никифора Гірняка могили вояків УСС і УГА виділили в окрему ділянку, де було насипано 8 могил УСС, встановили дубові хрести й спорудили огорожу із зображенням тризубів (знищені під час 2-ї світової війни). У 1976 р.  ці могили бульдозерами зрівняли із землею. У 1989 р. на честь 70-річчя останніх поховань січових стрільців тернополяни впорядкували могили, а 30 липня того ж року до могил УСС товариство «Меморіал» організувало масовий похід громадськості, 30-тисячне віче й панахиду. Від цього часу ці походи стали традиційними».

Також тернопільська громада спільною молитвою вшанувала пам’ять українського військового діяча, начальника штабу УГА, генерал-хорунжого армії Української народної республіки  Євгена Мєшковського (Мишковського). Із доповіддю про життєвий шлях військовика виступив краєзнавець, член правління «Меморіалу» Єфрем Гасай.

А ввечері цього ж дня начальник відділу у справах преси та інформації ОДА Юрій Заруцький долучився до мітингу-реквієму, який відбувся у Тернополі біля памятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Учасники цьогорічного пропам’ятного зібрання, а це: представники Спілки Української Молоді в Україні, товариства «Обнова», Молодіжної єпархіальної комісії УГКЦ, інших громадських об’єднань,  семінаристи та священики, пройшли вулицями вечірнього Тернополя, тримаючи в руках запалені свічки, молитовний шлях від катедрального храму до пам’ятника владиці Андрея.

Після відправи панахиди настоятель студентської церкви на честь Софії – Премудрості Божої, отець-доктор Віталій Козак виголосив проповідь, в якій розповів про життєвий шлях митрополита та нагадав його настанови плекати в народові гарячу, сильну і велику любов до ближнього, «щоб вилікувати рани і випросити з неба потрібної благодаті на грядучі історичні події».