У парку Тараса Шевченка біля пам’ятного хреста, встановленого на честь відзначення 1020-ої річниці Хрещення України, священики усіх конфесій спільно провели Чин освячення води. Таку традицію у нашому місті кілька років тому започаткували з ініціативи обласної ради церков. У спільній молитві взяли участь представники влади та кілька сотень тернополян.

– Ісус своїм освяченням освятив воду і на пам’ятку того, на Богоявлення, церква священиками і владиками освячує ту воду. Та вода є вірою християн і нашого українського народу, що вона має чудодійну силу. Вона зберігається цілий рік. При хворобі, при нещасті ми окроплюємо і вмиваємось тією водою, – зазначив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Української греко-католицької церкви владика Василій Семенюк.

На цілющості йорданської води наголошували і інші священнослужителі. За словами керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української православної церкви Київського Патріархату владики Нестора, освячена сьогодні вода зцілює душу і тіло, очищує від гріхів і допомагає в усіх добрих справах.

– Нехай сьогоднішнє наше освячення, ця молитва, яку кожен із присутніх підносив до Хреста Спасителя, зробить нас ближчими до Бога, змінить наше життя. Щоб прийнявши оцю святу йорданську воду і ми відновили у собі оте хрещення, згадали ті обітниці, що ми або самі, або за нас хресні батьки давали, бути добрими християнами, служити Богові і жити по заповідях Христових, – сказав владика Нестор.

Водохреще – це третє найбільше свято, яке завершило цикл різдвяних свят. Традиційно після Водохреща розпочинався новий весільний сезон, що тривав до Великого посту. Це був час веселощів і дозвілля. Молодь збиралась на вечорниці, сім’ї влаштовували складчини та ходили один до одного в гості з метою наблизити весну.