100-річчя з Дня народження провідника ОУН Ярослава Стецька відзначили на Тернопільщині – у селі Великий Глибочок, де він народився. Вшанувати великого українця у населений пункт приїхали політики та патріотична молодь.

Батько Ярослава Стецька мріяв жити у Тернополі, тому й запис про народження сина зробили в обласному центрі. Насправді ж великий українець народився в будинку отця Діонізія Майківського в селі Великий Глибочок, повідомляє ІНТБ.

На Йордан батько Ярослава Стецька приїхав до родини у село з вагітною дружиною. Оскільки був священиком, то допомагав місцевому отцеві святити на річці воду. Після освячення Діонізій Майківський запросив подружжя у гості. Під час цього у матері Ярослава Стецька, Теодозії, розпочалися пологи. Місцевий парох допоміг майбутньому провідникові ОУН з’явитися на світ. Таким чином отець Діонізій Майківський, каже директор меморіального музейного комплексу Мирон Сагайдак, зберіг життя Ярослава і його матері.

– Окрім того, що він був священиком, він був ще й неперевершеним лікарем. Він обдивився і сказав: «Я ніде не пущу вас». І дійсно, на руках його родився Ярослав Стецько. І були дуже тяжкі пологи. Якби Ярослав Стецько виїхав би звідси, то його б не було, ні мами, – розповів Мирон Сагайдак.

Будинок, у якому народився Ярослав Стецько, сьогодні є найстарішим у селі. У 2002-му в ньому облаштували музей провідника ОУН. Мирон Сагайдак безоплатно почав створювати його у 1996 році і згадує, як будівлю, у якій були митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий, Іван Франко, Соломія Крушельницька в дитинстві і народився Ярослав Стецько, хотіли продати під ковбасний цех.

– Це було вже за незалежної України. Не знаю, чи його б розвалили, реконструювали чи щось інше би зробили. І я все зробив, щоб не дати продати, – згадує Мирон Сагайдак.

З того часу чоловік сам ремонтує приміщення, сам проводить екскурсії. І по крупинці стару будівлю перетворює у щось, що можна назвати музеєм. Планів розвитку в чоловіка багато, на які як завжди немає грошей. Але кожне маленьке покращення директор розцінює як особисту перемогу.