Учора, 21 вересня, у селі Заруддя Збаразького району був відкритий меморіал загиблому у зоні АТО Сергію Долгіх. Минув майже рік із дня трагічної смерті героя, але завдяки допомозі меценатів, пам’ять про справжнього патріота – житиме.

– Сергій був дуже розумним, закінчив Кременецький педагогічний інститут, потім Академію народного господарство в Тернополі (сьогодні ТНЕУ – авт.), після цього поїхав працювати у Київ. Був активним учасником Майдану, через це часом сперечався з дружиною, вона дуже переживала, щоб нічого не сталося. В АТО пішов добровольцем, ми з матір’ю не знали, він постійно дзвонив казав, що у Києві, що скоро приїде. Востаннє говорили з ним 14 листопада, а 16 його вже не стало, – розповів дядько Сергія, пан Микола.

Меценатом спорудження пам’ятного знаку виступив керівник ПАП «Добрий самарянин» Володимир Кравець, він знав Сергія особисто і запам’ятав його як дуже порядного чоловіка, який мав перспективну роботу, проте пішов добровольцем в АТО, бо був справжнім патріотом. На запитання про витрачені кошти меценат відповідати не хоче, адже справа у збереженні пам’яті про героя, а не у рахунках.

– Громада звернулася до нас за допомогою, Микола Миколайович (дядько Сергія – авт.) працює у нас і наше приватне підприємство вирішило долучитися до встановлення пам’ятника. Хочу висловити щирі співчуття родині, яка втратила батька, сина, – звернувся до близьких Володимир Кравець.

На заході були присутні мати, дружина та донька Сергія Долгіх, остання і відкривала меморіал.

– Я не знала, що він перебував в АТО, він казав, що працює на виборах, що в Києві. Якби знала, може, були би легше.  Досі не можу сприйняти те, що його немає, – говорить мати Сергія, пані Людмила.

– Сергій пішов служити по повістці, але сумнівів у нього не було, він одразу знав що піде. Тата ми з донечкою згадуємо кожного дня і жартуємо, як він любив, і співаємо як він співав, і навіть називаємо одне одного прізвиськами, які він нам дав. Тому тато з нами і зараз. І ми дуже вдячні людям, що вони пам’ятають про Сергія, – звернулася до громади і мецената дружина героя Анна.

Кравець Володимир