16 квітня відбудеться чергова сесія Тернопільської обласної ради.

Цікаво, що вперше після більш ніж піврічної перерви депутати зберуться у власному адмінбудинку на Грушевського. До цього депутати свої зібрання проводили переважно за межами обласного центру, оскільки сесійний зал ремонтувався. Кажуть, що на позаплановий ремонт його відправили з легкої руки одного з ляльководів “білого дому”. Мовляв, щоб перед виборами убезпечити владу від тиску “вулиці” та активістів. Оскільки під їх впливом ця рада, незважаючи на формальне домінування БПП, не один раз вимагала відставки перших осіб держави, в тому числі і Петра Порошенка.

Передостанній прикуп

Втім, скорочений формат засідань у провінції та відсутність електронної системи голосування призвели до іншого колапсу. Багато цікавих для владної верхівки господарських питань у режимі особистого голосування руками досі не пройшли. Натомість, як виявилося, часу у тих, хто при владі, залишилося, судячи з результатів першого туру, небагато. Відтак сьогодні у порядку денному понад 100 господарських питань. Деякі – дуже цікаві для частини депутатського корпусу.

Підтримати Порошенка?

Хоча головною публічною родзинкою сесії має стати політична відозва. Ряд громадських рухів та ініціатив, пов’язаних зі штабом Порошенка, звернулися до обласного парламенту щодо підтримки у тій чи іншій формі їхнього кандидата у Президенти. Найсмішніше у цій ситуації, що це скликання облради кілька разів давало публічного ляпаса Президенту. Тепер, очевидно, провладна частина депутатів буде просити колег зробити протилежне. Мовляв, з метою порятунку країни.

Цікаво буде спостерігати не тільки голосування “Батьківщини” і “Свободи”, чиї кандидати вибули в першому турі, але й деяких депутатів-порошенківців, які вміють “перевзуватися” на ходу. Ми вже розповідали, як цікаво і розмаїто голосували у вотчинах аграріїв-порошенківців і не завжди за провладного кандидата. Цікаво, як поведуться ці депутати сьогодні?

Читайте також:

Як голосували у першому турі у рідних селах тернопільських можновладців

У селі, де мешкає нардеп Барна, в першому турі перемогла Тимошенко