Продовжуємо огляд результатів виборів на Тернопільщині.

Сьогодні розповімо про те, як голосували у селах, де народилися або мешкають відомі місцеві можновладці.

Барна виграв, Крисак програв

Розпочнемо, звісно, з найголовнішого – голови ОДА Степана Барни.

Степан Степанович голосував у рідній Нагірянці Чортківського району. За Порошенка на батьківщині його намісника проголосувало 23,2%. Другим тут став Володимир Зеленський з показником 18,8%.

Ще вищий результат за Порошенка зафіксований у селі Іване-Пусте Борщівського району – 25,7%. Тут народився голова облради Віктор Овчарук.

Натомість головний тимошенківець області і за сумісництвом перший заступник голови облради Василь Деревляний також штани дарма не протирав. У його рідній Білоскірці Тернопільського району Тимошенко набрала 32,4%.

Соратник Деревляного по “Батьківщині” та перший зам Барни по посаді Іван Крисак таким успіхом похвалитися не може. У його “вотчині” – селі Ангелівка Тернопільського району – переміг Зеленський, а Юлія Тимошенко виявилася четвертою за підсумками голосування.

Фермери по-різному, але без фанатизму

Ще одна когорта політичних ВІПів – керівники агрогосподарств, які в 2015 році “підставили плече” Порошенку і пройшли в обласну раду за списками БПП. Зазначимо, що депутатами вони стали із захмарними показниками підтримки – 40-50%. Але одна справа – агітувати за себе, інша, як з’ясувалося – за Президента.

Відносно високими показниками  у своїх вотчинах можуть похизуватися лише Петро Гадз та Степан Градовий. У близьких до Героя України Трибухівцях Бучацького району на трьох дільницях підтримало Президента від 29 до 34%. Також позначку у 30 відсотків подолав Глава держави у селі Звиняч Чортківського району, де господарює Степан Градовий.

З трохи меншим, але надійним результатом Порошенко переміг у вотчинах ветеранів аграрного ремесла – Антона Білика та Осипа Гасюка.  В Іванівці Теребовлянського району результат 28,4%, а в Борсуках Лановецького району – 27,8%.

Зате “підвели” владу ті, від кого не очікували. Наприклад, довірена особа Порошенка по Чортківському виборчому округу Василь Вислоцький. У рідній для нього Ягільниці Порошенко став третім з 19,9%, поступившись і Тимошенко, і Зеленському.  Також програв Президент у вотчинах таких потужних фермерів, як Олег Крижовачук (Скорики Підволочиського району) та Олександр Самсоненко (Качанівка Підволочиського району). В обох селах відчутно перемогла Юлія Тимошенко. У Скориках за неї проголосувало майже 30% виборців.

Але справжній провал – у голови ради сільгоспвиробників Миколи Пилипіва та фермера з приміського Товстолуга Юрія Березовського. У близькій до Пилипіва Оленівці Гусятинського району у Порошенка – лише 16% і третє місце. Те саме в Товстолузі – третє місце Порошенка з 19% голосів. Цілком ймовірно, що частина місцевих аграріїв вирішили завчасу дистанціюватися від команди Порошенка. У наш час все можливе. Тим більше, що більшість з них свого часу встигли побувати у списках Партії регіонів…