Об’їзної дороги Тернополю в найближчі роки не бачити. За неї візьмуться лише після того, як збудують Бережанську та Теребовлянську, – каже начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Гнатів. У свою чергу, ці два проекти розпочнуть лише наступного року.

Про це повідомляє ІНТБ.

– Ми надіємося, що наступного року ми розпочнемо два проекти це об’їзна Бережан та об’їзна Теребовлі. Об’їзна Тернополя – це після завершення цих двох проектів, – розповів Микола Гнатів.

Існуюча об’їзна Тернополя сьогодні є частиною комунальної мережі міста місту. Однак про прийняття її назад у підпорядкування Служби автомобільних доріг мова навіть не йде, каже Микола Гнатів. Доцільнішим він вважає будівництво великого кільця навколо обласного центру.

– Ідея будівництва великого кільця навколо Тернополя існує вже не перший рік. Загальна довжина, відповідно до попередніх проектних даних кільця, становить 44 кілометри – при оціночній вартості будівництва в цінах сьогоднішнього дня 880 мільйонів гривень, – каже Микола Гнатів.

Будівництво першої та другої черги дало б можливість з’єднати Підволочиський напрямок зі Львівським, каже Микола Гнатів. Це би вивело основний транспортний потік за межі міста.

– На даний час розроблена проектна документація на будівництво першої черги цієї дороги, яка дасть можливість з’єднати ділянку Тернопіль – Підволочиськ з ділянкою Тернопіль – Кременець. Це так звана північна гілка, довжиною 8,6 кілометрів і проектною вартістю будівництва 259 мільйонів гривень, – зазначає пан Гнатів.

Але якщо до будівництва Тернопільської об’їзної приступлять лише згодом, то до Бережанської взялися уже. За словами Микола Гнатіва, сьогодні провели всі підготовчі роботи по даному об’єкту.

– Вартість одного кілометра в цінах сьогоднішнього дня становить 47 мільйонів гривень разом з вартістю будівництва мосту. Роботи на об’їзній Бережан було розпочато у 2008 році. На сьогоднішній день виконані певні земляні підготовчі роботи. Але сума виконаних робіт поки що незначна, – каже дорожник.

Виконання робіт стримувалося двома факторами. Перший – це проведення археологічних робіт, оскільки ділянка цікава з точки зору археології. І другий – не була відведена земля під будівництво об’їзної дороги.

– Я – родом з Бережанщини, і для мене ця проблема, напевне, болюча вдвічі: транспорт рухається по вулицях міста, які зовсім не пристосовані до цього руху. Незручності жителям міста – шум, викиди шкідливих речовин і так далі, – зазначає Гнатів.

Такого складного проекту, як будівництво об’їзної Бережан, у нашій області ще не було, – каже Микола Гнатів. Дорога проходитиме через заболочену місцевість, тому проект і передбачає будівництво мосту.