На сьогоднішній день на території нашої області налічується близько 250 кар’єрів, які експлуатують майже 1,3 тисячі гектарів землі.

Про це доповів під час засідання колегії ОДА виконуючий обов’язки начальника головного управління Держкомзему в області Михайло Воляк.

– Із тих суб’єктів, які експлуатують ці родовища корисних копалин, лише 37 мають правоустановчі документи. І що найцікавіше: 12 суб’єктів мають державні акти на право постійного користування, які були видані ще у 1977 році. Як наслідок, сьогодні ці суб’єкти сплачують земельний податок, а мали б платити орендну плату. Якщо б нам вдалось це питання врегулювати на рівні договорів оренди, то при передачі цих земель в оренду обласний бюджет щороку мав би доотримати в межах півмільйона гривень, – вважає фахівець.

Питання незаконного використання кар’єрів, виявляється, особливо турбує і голову облдержадміністрації Валентина Хоптяна.

–  50 серйозних кар’єрів, які працюють сьогодні на території області, не мають ніяких документів. Я прошу членів колегії, правоохоронців, СБУ, прокуратуру, податкову: давайте ми вже покажемо, що у нас є влада, сила, характер в області. Хоча тут є і інші моменти. До мене вже прийшли люди, які хочуть легалізувати декілька кар’єрів. Але їм дехто підписи не ставить, футболять їх, показують, що, мол, давайте гроші… Так давайте дамо, але це вже буде останній раз, – обурився губернатор.

За словами Валентина Хоптяна, зокрема, у Борщівському районі із 17 кар’єрів – лише 7 легалізовані. Але звідси до бюджету надходить понад 5 мільйонів гривень коштів (левову частину платить компанія «Кнауф»). А у Теребовлянському з 16 – лише 6 працює без документів, а в казну надходить тільки 84 тисячі гривень.

– Я хочу чітко знати, хто «кришує» який кар’єр в Теребовлянському районі. Якщо хтось думає, що ми зійдемо з дистанції по Теребовлі, то вони глибоко помиляються. Питання роботи теребовлянських кар’єрів у мене на особливому контролі. Там поки немає голови райдержадміністрації. Але обов’язки виконує перший заступник. Однак там є питання до інших керівників, – зауважив Валентин Хоптян.

До слова, наразі щороку до обласного бюджету за експлуатацію кар’єрів надходить близько 10 мільйонів гривень.