Два легендарні російські колективи – “Лейся, песня” та “Синяя птица” приїдуть до Тернополя 29 листопада. Вони візьмуть участь у концертній програмі “На хвилях ностальгії” , – повідомляє “20 хвилин”.

.

– “Синяя птица” була у Тернополі в 2006 році. На їхньому концерті люди встали, і протягом 40 хвилин їхнього виступу ніхто не сідав, – розповідає директор міжнародної програми “На хвилях ностальгії” Сергій Бачинський. – Всі кричали “Ура” – хто плакав, хто сміявся, багато – танцювали. Ми ще такого не бачили. Це ніби Кашпіровський приїхав. Такою була реакція. Після цього дуже часто люди телефонували і запитували, коли буде подібна програма ретро-музики, адже ті, хто ріс під їхню музику, і досі слухають та люблять ці колективи. І взагалі як можна не любити пісні, які писали професійні, я б навіть сказав, геніальні поети. та композитори. Люди, які мали до цього талант і хист. Серед них – В’ячеслав Добринін, Ігор Кохановський, Юрій Антонов.

Один із колективів “Синяя птица” зародився у 1973 році в російському місті Тольяті. Керівники – двоє братів Роберт і Михаїл Болотні. Цей гурт знаменитий тим, що у їхньому складі зберігся справжній соліст, який виступав і десятки років тому – Сергій Дроздов. Він має дуже оригінальний тембр голосу. Та й загалом всі учасники гурту, які приїдуть до Тернополя, є оригінальними.

– Інший найлегендарніший колектив “Лейся, песня” був організований у 1974 році Селезньовим і Плоткіним в місті Кемерово у Росії, – продовжує пан Бачинський. – Керує цим колективом Олександр Філаткін, він же перший виконавець пісні “Обручальне кольцо”. Цей гурт був найбільш популярним на ті часи. Їхні пісні і досі переспівують багато молодих гуртів.

Також, за його словами, ці гурти мають безліч клонів, які їздять під їхнім іменем на гастролі концертів ретро-музики. А насправді не мають до оригінальних вокально-інструментальних ансамблів 80-х ані жодного стосунку.

– Тих же “Синих птиц” сьогодні є десь п’ять штук, – каже співрозмовник. – Вони беруть диск із піснями справжнього гурту і їздять із гастрольною програмою. Тобто грає диск, а вони лише відкривають роти, нібито співають, рухаються, щось кричать, скачуть по сцені, бо вони всі молоді, повні енергії. Але ж людям, яким біля 50 років, не хочеться дискотеки, вони хочуть послухати ту справжню музику, під яку пройшла їхня молодість, чиї голоси пам’ятають донині.

Відбудеться концерт “На хвилях ностальгії” 29 листопада.