Нагадаємо, Тернопільський окружний адміністративний суд визнав нечинним рішення управління освіти і науки від 3.07.2018 року про встановлення оплати за надання освітніх послуг у дошкільних закладах для іногородніх дітей. Позивачкою у справі виступила Анна Хасан.

«Конституція України передбачає доступність і безоплатність освітніх послуг. Закон про освіту також говорить про доступність дошкільної освіти і закон про дошкільну освіту теж наголошує на цій гарантії. Закон про заборону дискримінації говорить, що не може бути певних відмінностей в наданні певних прав за такою ознакою як місце проживання. Це порушення Конституції України, порушення Європейської конвенції з прав людини, порушення законодавчих актів, в тому числі і тих, які передбачають заборону дискримінації», – каже адвокат Ростислав Небельський.

Оскільки рішення суду поки що не набрало юридичної сили, то плата за іногородніх дітей у Тернополі нараховуватиметься.

«Державна влада обрала курс децентралізації. Відтак в рамках проведення реформи місцевого самоврядування, відбувається реформа міжбюджетних відносин. Рішення Тернопільської міської ради пройшло всі ступені щодо його прийняття. Нашими юристами це питання вивчалося і рішення прийняте. Зараз ідуть процеси децентралізації і питання освітніх послуг для забезпечення дітей як дошкільною освітою так і загальною середньою чи позашкільною освітою – це питання органів місцевого самоврядування», – відзначає заступник начальника управління освіти і науки ТМР Ірина Сум.

Кінцеве рішення щодо освітніх послуг для іногородніх у Тернополі очікують після слухання справи в апеляційному суді.

Софія Романська