Упродовж останніх тижнів на сторінках інтернет-видань та центральних ЗМІ розгорнулася дискусія навколо скандальної статті в «Новій Тернопільській газеті» – «Біля «Орнави» лилася чорна кров». Завдяки резонансу, який виник, Тернопіль і проблема расизму прозвучали на всю Україну. Наскільки серйозним є цей “міжнародний скандал” і як він «поширювався» описав редактор відділу міжнародні події тижневика «Коментарі» Олексій Кафтан у статті «Український расизм як ненависть до себе». Дослідження журналіста глибше і неподібне на решта матеріалів щодо цієї теми. Тому з окремими його фрагментами варто познайомитися.

«Ще одна хороша новина: українські блогери й журналісти знають іноземні мови й заходять на сайти закордонних новинних агенств. Ще одна погана новина: цих знань явно недостатньо, аби побачити різницю між «увагою до проблеми провідних світових ЗМІ» та інформацією від наших читачів». Справді, на сайті американської кампанії CNN є публікація про український расизм і скандальну статтю. Але з позначкою “not vetted for CNN”, тобто телекомпанія цього сюжету не перевіряла й не причетна до нього. Що логічно: стаття була розміщена в розділі iReport. Сайт France24  поставив відповідний матеріал в аналогічній рубриці TheObservers (подібні, до речі, є й на українських інформаційних сайтах). З огляду на те, що тексти майже ідентичні, їх авторами є студенти, які шукають справедливості. Саме так «Світова громадськість» довідалася про існування видання із 30-тисячним накладом і файне місто, у якому вона виходить. Тож ми самі себе налякали гучними іменнами закордонних новинних служб: наразі говорити про міжнародний(у значенні «міждержавний») скандал передчасно»,  – робить висновок  Олексій Кафтан, редактор відділу міжнародні події тижневика «Коментарі».

P.S. Після прочитання «Коментарів» ми самостійно звернулися до першоджерел конфлікту. На сайті CNN з позначкою про яку пише Олексій Кафтан текст про статтю в «НТГ» з’явився 27 січня від дописувача Soljustice, який своїм місцезнаходженням назвав Ternopil region. Це перший допис цього користувача на сервісі iReport, а зареєструвався він на ньому 26 січня. До речі, стати «кореспондентом iReport може кожен, хто заповнить нескладну форму для реєстрації, якщо натисне на сервісі sign up.

Подібна процедура реєстрації і на французському сервісі. Щоб стати його дописувачем потрібно заповнити форму, натиснувши на becomes observer. Профіль користувача, який є студентом ТНТУ з Конго, і який повідомив “світовій громадськості” про скандальну статтю в тернопільській газеті також зареєстровано в січні 2012р.

Ось у такий спосіб, використовуючи свої знання мов та інтернет, захистили свою гідність студенти з країн Африки. Далі – ажіотаж роздули самі українці…

Читайте на цю тему: