Найбільший ажіотаж на підручники розпочнеться після 15 серпня. Раніше батьки купували їх нечасто, адже ще не знали, які книги будуть потрібні дитині за шкільною програмою.

.

Про це пише “20 хвилин”.

На підручники витратила близько трьохсот грн

Цікавилась цінами на підручники в книжкових магазинах, що у Центрі, й тернополянка Оксана Кучер. За словами жінки, торік дитині бракувало книг, тож чадо псувало собі очі, проводячи значно більше часу перед монітором комп’ютера.

– Придивлюсь до цін на навчальну книгу, бо зараз у нашій освіті знову творяться дива, знову щось змінюють, переписують, – каже пані Оксана. – Тож боюсь, аби не було, як торік – рік навчальний почався, а вчитись нема з чого. І хоч у нас є Інтернет, але я хочу, щоб моя дитина навчалась у більш “класичний” спосіб.

З надією знайти недорогі підручники у книгарнях прийшла й Ірина Жигайло. Жінка – педагог, тож шукала книги не лише синові-десятикласнику, а й собі.

– Я не можу поскаржитись на брак літератури, якщо потрібно буде, то все одно знайду, – говорить пані Ірина. – Але цікавлюсь новинками. Окрім того, в очі може впасти щось потрібне і недороге. Ось, минулого року довелось собі і синові придбати шість підручників, на це витратила близько трьохсот гривень. І хоча це небагато, але все одно б’є по кишені, якщо витрати на книги від початку не входили у розрахунок сімейного бюджету.

Найактивніше готуються до навчального процесу – вчителі

Втім, Минулого тижня таких батьків, які цікавляться наперед навчальною літературою, зважаючи на минулорічний досвід, все одно було небагато. Найактивнішими клієнтами книжкових магазинів перед початком навчального року є самі ж вчителі. Вони купують атласи, карти. Вартість останніх практично не змінилась з минулого року – 12,40 – 12,70 грн. Рідше беруть підручники. Ціна останніх певною мірою залежить і від того, у якій обкладинці книга – м’якій чи твердій. Однак у більшості книжкових магазинах підручників з нового завозу ще небагато.

– Книжки, які надходять цьогоріч у продаж, значно дорожчі у порівнянні з минулорічними, – розповіла завідувач “Дому книги” Влада Рубас. – Але щоб говорити про різницю у відсотках, поки що не можливо. Адже як нові надходження, так і наплив покупців розпочинається десь із середини серпня. Найчастіше зараз питають про шкільну літературу самі ж педагоги.

Ті ж підручники, які залишились ще з минулого року, цьогоріч у магазині пропонують за нижчою ціною. Зокрема у “Домі книги” провели переоцінку підручників від “Навчальної книги – Богдан”. Тож тепер ціна нижча – від кількох копійок до кількох грн.

– Наразі ще чимало ризикують запасатись книгами, адже цілком можливо, що ними забезпечать й у самій школі. Окрім того, яким підручником користуватись, може “підказати” Міносвіти. Так часто буває – у нас є хороші книги від місцевих авторів, яким користується пів-України. Проте працюють за рекомендованими.

Купують із середини серпня і упродовж всієї осені

Про майбутній ажіотаж говорять у книжковому магазині “Вікторія”. Вартість підручників, як і зазвичай, залежатиме від відпускної ціни видавництв. Ті ж, які залишились ще з минулого навчального року, вартують у середньому – 35-49 грн.

– Купувати підручники починають із середини серпня і упродовж цілої осені, – каже продавець Ніна. – Найчастіше приходять за покупками батьки, рідше – діти. Інколи навчальні заклади самі закуповують додаткові книжки.

Чекають на учнів у книгарні “Ярослав Мудрий”. Втім, як розповідають там, нові підручники у магазині з’являються постійно. І їхня вартість практично не відрізняється.

– Середні ціни на підручники – 25-50 грн, – каже працівник магазину Галина Брик. – Та й загалом у нас ціни – мінімальні. Відтак не дуже відрізняються від минулорічних. Адже книгарня дбає про те, щоб книги нашого видавця “Підручники й посібники” були доступними кожному.

За словами пані Брик, найчастіше за навчальною літературою, як і у інших магазинах, наразі приходять вчителі. Вони купують календарне планування, атласи та географічні карти, книги – рідше.

– Якщо намагатись порівняти ціну минулорічних та цьогорічних книжок, то це – близько двох грн, – додає продавець.