У Тернополі регулярно порушують заборону щодо спалювання листя. Як повідомив керівник ОСББ Сергій Лупак, димить в обласному центрі в усіх мікрорайонах. Тим часом в екологічній інспекції та муніципальній поліції запевняють, що порушників штрафують.

«Є у Тернополі правила благоустрою, де чітко вказано, що спалювати листя заборонено, адже це шкідливо для здоров’я людини. Проте про шкідливість диму від спалення листя не знають чомусь всі, а особливо ті, що це сьогодні робили. Територія церкви на вулиці Морозенка», – повідомив у мережі Фейсбук керівник ОСББ у Тернополі Сергій Лупак.

За спалювання листя порушникам доведеться сплатити штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а  щодо посадових осіб – розмір штрафу від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Як повідомили в управлінні муніципальної поліції Тернопільської міської ради, тільки цієї осені в місті оштрафовано близько сотні порушників.

Окрім цього, наразі на розгляді у Верховної ради України законопроект щодо збільшення штрафів за спалювання сміття і листя. У майбутньому стягнення може становити 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відтак тернополян просять при виявленні випадків спалювання листя повідомляти державній екологічній інспекції у Тернопільській області (вул. Шашкевича, 3) або ж звертатися до муніципальної поліції за телефоном +38 073 015 1481 (Viber).

Софія Романська