У Тернопільській обласній експериментальній комплексній школі мистецтв пом’янули Ігоря Герету. Захід приурочили до 73-й річниці з Дня народження видатного земляка.

.

– Ми підготували невеличке мистецьке дійство. На сцені – і ансамбль скрипалів, бандуристів, віолончелістів, флейтистів, вокальний дует бандуристів, – розповіла заступник керівника закладу Світлана Ванчура.

День пам’яті Ігоря Герети відвідали його колеги, друзі, учні та представники влади, які поділилися з вихованцями школи мистецтв своїми спогадами про цю талановиту особистість.

– Ця людина весь свій життєвий шлях те й робила, що творила. Ця людина створила цю школу мистецтв, створила багато унікальних, на мою думку, центрів духовності і культури на Тернопіллі, починаючи від відтворення Зарваницького центру і закінчуючи художнім музеєм у місті Тернополі, розкопками Черняхівської культури, він зробив величезний, непосильний внесок в історію українського народу, – зазначив учень Ігоря Герети Степан Барна.

– Важко сказати, в якій галузі він не працював. Це історик, археолог, художник, письменник, поет, мистецтвознавець. Це людина, яка не словом, а ділом творила те, що ми зараз маємо, – додав заступник голови облради Олег Боберський.

У школі мистецтв зараз працює дочка Ігоря Герети, а він сам був одним з ініціаторів та організаторів цього навчального закладу. Тому пригадуючи, яким був Ігор Герета, на заході пригадали, і як виникла ідея створення такої школи та як вона вплинула на сучасну систему освіти в Україні.

– Основні освітянські напрямки, за якими сьогодні розвивається сучасна загальноосвітня школа, були започатковані в нашій школі саме тому, що вона реалізувала концепцію української національної школи, яка вийшла з Тернопілля, – зазначила заступник директора ТОЕКШМ з експериментальної роботи Майя Нівельт.

День пам’яті Ігоря Герети у форматі мистецького заходу у цій школі провели вперше, проте в майбутньому його планують перетворити на традицію, – повідомляє ІНТБ.